Zahraničí

Městečku na Sicílii se prodej domů za hubičku osvědčil, teď nabízí další!

Městečku na Sicílii se prodej domů za hubičku osvědčil, teď nabízí další!
Zdroj: Profimedia

V posledních letech se řada městeček a vesnic v Itálii rozhodla problém vylidňování vyřešit tím, že nabídla domy za naprostý pakatel, třeba za jedno euro. Patří mezi ně i Sambuca na Sicílii. A zatímco na řadě míst se domy za hubičku stejně nepovedlo udat, v Sambuce se princip osvědčil. A tak tam teď rozjíždějí druhé kolo.

Městečku Sambuca di Sicilia se povedlo v první vlně "výprodeje" udat šestnáct domů za jedno euro. Přitom vesnic, které v Itálii chtěly obrátit nepříznivý trend vylidňování podobnými nabídkami, je celá řada, sicilská Sambuca je v tomto ohledu nejúspěšnější, píše americká CNN.

Nabízení levných domů navíc přitáhlo k městečku pozornost nejen reportérů, ale i cestovatelů z ciziny, kteří sem mířili, aby si obhlédli bydlení za hubičku. A ospalá vesnice ve vnitrozemí Sicílie se tak přes noc stala vyhledávanou destinací. Možná i proto, že se jmenuje stejně jako populární likér.

Ať už je důvod jakýkoli, městečko se rozhodlo kout železo, dokud je žhavé a hodlá svůj úspěch zopakovat, takže nabízí další opuštěné domy. Tentokrát jsou k mání za eura dvě. Radnice to udělala i proto, že zájem o prázdné domy nepolevuje a potenciální kupci stále píší.

Související obsah

Tentokrát je v nabídce přibližně dvacítka domů, z nichž některé stojí vedle sebe, takže kupci mají možnost koupit jich víc a spojit je dohromady. Stavby jsou přitom opuštěné už od roku 1968, kdy regionem otřáslo silné zemětřesení.

Prodej domů probíhá formou aukce, vyvolávací cena jsou už zmíněná dvě eura. Zájemci si mohou přihlášky stáhnout přímo ze stránek města.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz