Zahraničí

VIDEO: Obří žraloci děsili návštěvníky pláže v Irsku, plavali si v klidu kolem

Návštěvníky pláže v Keem Bay na irském ostrově Achill o víkendu vyděsili dva obří žraloci, kteří si v klidu proplouvali mezi lidmi ve vodě. Celou situaci zachytilo video, které vidělo už několik milionů lidí.

Podle odborníků se jednalo o žraloky veliké, kteří nejsou nijak nebezpeční. Živí se totiž planktonem a malými rybami. Podle velikosti ploutví se jednalo o dospělého jedince s mládětem, informuje Miror.

Přestože je daný druh neškodný, lidé utíkali z vody a báli se, že by se mohlo přihodit něco zlého. Na záběrech je dokonce možné slyšet křičící dítě.

Související obsah

Žralok veliký je druhý největší známý druh žraloka. Největší exemplář byl chycen do sítě na sledě v zátoce Fundy v Kanadě v roce 1851. Měřil více než 12 metrů. Žraloci žijí samostatně nebo ve skupinách, které mohou čítat až 50 jedinců.

V horor se před nedávnem změnila dovolená pro turisty, kteří si užívali v jordánském letovisku Akaba u Rudého moře. Dvojice si zaplatila vodní paragliding. Když však muž byl už ve vzduchu, z vody vyskočil žralok a zakousl se dotyčnému do nohy.

Děsivý zážitek lidí v Chorvatsku! U pobřeží Korčuly se objevil žralok. Podívejte se na video:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Francie kvůli ponorkám povolává velvyslance z Austrálie a USA

Francie poprvé v historii povolala své velvyslance v Austrálii a Spojených státech ke konzultacím do Paříže. Díky novému bezpečnostnímu partnerství těchto velmocí a Velké Británie v Indo-Pacifiku, které má být protiváhou čínským mocenským ambicím, přišla Francie o mnohamiliardovou zakázku na dodávku konvenčních ponorek pro Austrálii. Ta místo nich hodlá koupit od USA ponorky s jaderným pohonem.

Krátká zpráva

Američané se omluvili za chybný útok v Kábulu, dron zabil sedm dětí

Americké ministerstvo obrany přiznalo, že srpnový útok rakety vypálené z dronu na auto u kábulského letiště byl chybou. Zahynulo při něm deset civilistů včetně sedmi dětí. Žádná z obětí nepatřila k Islámskému státu, který se přihlásil k smrtícímu atentátu u letiště o několik dní dříve, a ve voze nebyly žádné výbušniny. Oficiální verze dosud tvrdila opak.

Píše se na Deník.cz