Zahraničí

Čína odmítá další fázi studie, která má odhalit původ covidu-19

Čína odmítá další fázi studie, která má odhalit původ covidu-19
Zdroj: Profimedia

Čína odmítá přijmout plán Světové zdravotnické organizace (WHO) pro druhou fázi studie o původu koronaviru covid-19. Podle WHO je totiž předčasné úplně vyloučit teorii úniku koronaviru z čínské laboratoře ve Wu-chanu.

Podle čínského náměstka ministra pro národní zdravotnictví Ceng I-sin nemůže Čína přijmout plán WHO pro druhou fázi studie o vzniku koronaviru. Náměstek uvedl, že byl zaskočen výzvou k další studii původu pandemie, a to konkrétně teorií, že virus mohl uniknout z čínské laboratoře. Informovala o tom agentura AP.

Teorii úniku z laboratoře zavrhl jako fámu, která je v rozporu se zdravým rozumem i vědou. Hledání původu viru se stalo diplomatickým problémem, který zhoršil vztahy Číny s USA a dalšími jejich spojenci. USA říká, že Čína nebyla transparentní ohledně toho, co se dělo na počátku pandemie. Čína oproti tomu obviňuje kritiky z politizace problému.

Související obsah

Tedros Adhanom Ghebreyesus, generální ředitel WHO, minulý týden uznal, že je předčasné vyloučit potenciální souvislost mezi pandemií a únikem z čínské vládní laboratoře ve Wu-chanu, městě, kde byla choroba poprvé zjištěna na konci roku 2019.

Lídři G7 se shodli na prevenci proti pandemiím, Biden varoval před Čínou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz