Zahraničí

Čína odmítá další fázi studie, která má odhalit původ covidu-19

Čína odmítá další fázi studie, která má odhalit původ covidu-19
Ilustrační snímek Zdroj: Profimedia

Čína odmítá přijmout plán Světové zdravotnické organizace (WHO) pro druhou fázi studie o původu koronaviru covid-19. Podle WHO je totiž předčasné úplně vyloučit teorii úniku koronaviru z čínské laboratoře ve Wu-chanu.

Podle čínského náměstka ministra pro národní zdravotnictví Ceng I-sin nemůže Čína přijmout plán WHO pro druhou fázi studie o vzniku koronaviru. Náměstek uvedl, že byl zaskočen výzvou k další studii původu pandemie, a to konkrétně teorií, že virus mohl uniknout z čínské laboratoře. Informovala o tom agentura AP.

Teorii úniku z laboratoře zavrhl jako fámu, která je v rozporu se zdravým rozumem i vědou. Hledání původu viru se stalo diplomatickým problémem, který zhoršil vztahy Číny s USA a dalšími jejich spojenci. USA říká, že Čína nebyla transparentní ohledně toho, co se dělo na počátku pandemie. Čína oproti tomu obviňuje kritiky z politizace problému.

Související obsah

Tedros Adhanom Ghebreyesus, generální ředitel WHO, minulý týden uznal, že je předčasné vyloučit potenciální souvislost mezi pandemií a únikem z čínské vládní laboratoře ve Wu-chanu, městě, kde byla choroba poprvé zjištěna na konci roku 2019.

Lídři G7 se shodli na prevenci proti pandemiím, Biden varoval před Čínou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz