Koronavirus

Psychicky to postihne i ostatní, řekl Dominik Hašek ke covidu v Tokiu

Mezi českými reprezentanty v Tokiu přibývají další a další případy nákazy covidem-19. Na situaci reagují také další čeští sportovci. Mezi nimi například tenistka Petra Kvitová nebo atlet Pavel Maslák. Exkluzivně se pro televizi Nova ke kauze vyjádřil i olympijský vítěz z Nagana, hokejový brankář Dominik Hašek.

"Myslím, že to musí celou výpravu postihnout psychicky. Přiletíte někam, těšíte se na hry, a teď místo toho jste rozdělený, vaši kamarádi nemůžou soutěžit, bojíte se, co zítra najdou vám. Určitě je to hrozně nepříjemná situace," řekl Dominik Hašek.

S kolegy soucítí i tenistka Petra Kvitová. "Musím říct, že je mi jich hodně líto. Čekají na to čtyři roky, aby se mohli účastnit a zahrát si o nejlepší výsledek. Teď jim to bylo odebráno a musí navíc být deset dní v karanténě. Nevím, jak to prožívají, ale soucítím s nimi," řekla tenistka.

Související obsah

Cyklista Leopold König je ve svých vyjádřeních ještě radikálnější a hovoří o amatérismu olympijského výboru. "Já bych očekával opravdu trochu víc profesionální přístup. Právě ten let bývá mnohými odborníky považován za jeden z nejrizikovějších. A ne nadarmo v jakékoliv komerční lince, nebo v jakémkoliv charteru jsou ty roušky povinné," uvedl cyklista.

Z covidu mají respekt i další sportovci. "Prostě jak to bude, tak to bude a jestli mám dostat covid, tak ho dostanu, jestli ne, tak ne. Necháme to osudu," řekla oštěpařka Nikola Ogrodníková.

Související obsah

"To, že bych to chytil a nezávodil, tak s tím bych se smíříl. Nejhorší je, že člověk by ani nemohl odletět zpátky domů a musí tam být někde sám," uvedl atlet Pavel Maslák.

Richard Tesař, mb, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea mobilizuje armádu a zintenzivňuje trasování

Severní Korea musela mobilizovat armádu, aby zajistila distribuci léků na covid a nasadila více než 10 000 zdravotnických pracovníků, aby pomohli s trasováním nakažených, informuje Reuters s odkazem na státní média KCNA. V zemi vypukla epidemie covid-19, kterou potvrdila teprve minulý týden, což vyvolává obavy z velké krize kvůli nedostatku vakcín a odpovídající zdravotnické infrastruktury. Ústředí státní nouzové epidemické prevence hlásilo dalších 269 510 lidí s příznaky horečky, čímž se celkový počet zvýšil na 1 483 060, zatímco počet obětí vzrostl od pondělního večera na 56, uvedla KCNA.

Krátká zpráva

USA souhlasí se zmírněním sankcí vůči Kubě z Trumpovy éry

Američtí představitelé oznámili plány na zmírnění tvrdých sankcí uvalených na Kubu bývalým prezidentem Donaldem Trumpem. Nová opatření schválená Bidenovou administrativou budou zahrnovat rozšíření amerických konzulárních služeb na Kubě, zrychlení udělování amerických víz pro Kubánce a zrušení stropu pro posílání finančních prostředků posílaných migranty v USA rodinným příslušníkům na Kubě, který dříve nesměl přesáhnout 1 000 dolarů jednou za tři měsíce.

Píše se na Deník.cz