Krimi

Zřícený dům v centru Prahy zranil i hasiče, policie obvinila dva lidi

Kriminalisté po třech letech od zřícení zdí a stropů v rekonstruovaném domě v Mikulandské ulici v centru Prahy obvinili dva lidi z ublížení na zdraví z nedbalosti. Trosky tehdy zranily tři lidi, později i zasahujícího hasiče. Záchranáři museli dokonce aktivovat traumatologický plán.

Psalo se úterý 17. července 2018 a do Mikulandské ulice v centru Prahy dopoledne přijelo několik sanitek, policisté a hasiči. V rekonstruovaném domě se zřitily stropy a pod troskami zůstali uvěznění čtyři lidé.

Po třech letech vyšetřování padlo obvinění. "Kriminalisté pracující na případu pádu zdí v Mikulandské ulici ukončili jeho prověřování a na základě výsledků zahájili trestní stíhání dvou osob pro přečin ublížení na zdraví z nedbalosti," řekl TN.cz mluvčí pražských policistů Jan Rybanský.

Ze čtyř zavalených se podařilo jednoho člověka rychle vyprostit a předat záchranářům. Záchrana zbývajících tří trvala o poznání déle. Dva muži byli středně těžce zranění, další skončil v umělém spánku. Záchranáři tehdy dokonce aktivovali traumaplán a povolali do akce speciální vůz Atego.

Související obsah

Při stabilizaci zřícené budovy se později zranil i hasič. Část stropní konstrukce ho zasáhla do ruky, naštěstí ho poranila jen lehce.

Policie zatím nemůže říct, kdo je obviněnou dvojicí. "Ve věci stále probíhá přípravné řízení, proto není možné poskytnout bližší informace, aby nebyl narušen jeho průběh," uzavřel Rybanský.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz