Krimi

V létě přibývá krádeží na dovolených. Je třeba dávat pozor, varuje policie

Policisté varují před krádežemi během letních dovolených. Třeba na jihu Čech řeší za poslední týden zmizení peněz z hotelového pokoje, odcizená kola i vykradené stany. Škody jdou do desítek tisíc korun.

Zatím poslední případ krádeže vyšetřují policisté ve Frymburku u lipenské přehrady. Neznámý zloděj se tam měl ve čtvrtek odpoledne vloupat do hotelového pokoje. Nezastavily ho ani zamčené dveře. Z dámské peněženky, která byla uložená v kabelce, si odnesl několik tisíc korun.

Policisté varují, aby si lidé ani v uzamčených pokojích nenechávali cenné věci volně odložené. Ukládat by je měli do trezorů, kterými je většina hotelových pokojů vybavena. U lipenské přehrady vyjížděli policisté také ke krádeži dvou horských kol.

Související obsah

Majitelé si je nechali opřené u chatky v Černé v Pošumaví. Kola sice byla zabezpečena zámkem, ten ale zloděj nejspíš přestřihl. Škoda je nejméně 25 tisíc korun. Nenechavci obcházejí také kempy. Ze stanu v Českém Krumlově si zloděj odnesl mobilní telefon a peníze. Škoda je okolo patnácti tisíc korun.

Také v kempech by měli lidé využívat bezpečnostní schránky, kam je možné hotovost a cenné věci uložit. Nikdy by je neměli nechávat volně odložené ve stanu. Po zlodějích policisté pátrají.

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Píše se na Deník.cz