Zajímavosti

Očkování pomocí pilulky? Izrael testuje revoluční vakcínu proti covidu

Očkování pomocí pilulky? Izrael testuje revoluční vakcínu proti covidu
Zdroj: Mediafax

Izrael se brzy stane první zemí na světě, která začne testovat perorální vakcínu proti covidu-19. Farmaceutická firma aktuálně čeká pouze na povolení ministerstva zdravotnictví.

Za novým typem vakcíny stojí farmaceutická firma Oramed Pharmaceuticals z Tel-Avivu. Povolení od ministerstva zdravotnictví by podle šéfa společnosti Nadava Kidrona měla firma dostat během několika týdnů, informuje Times of Israel.

Společnost už ve svých výrobních střediscích v Evropě dokončila výrobu několik tisíc tobolek, které tak budou k dispozici ke klinickým testům v Izraeli.

Související obsah

"Naše perorální vakcína, kterou není třeba narozdíl od jiných vakcín hluboce mrazit, by mohla pomoci státům vymanit se z pandemie," řekl Kidron.

Šéf společnosti také dodal, že jejich vakcína cílí na tři povrchové proteiny viru SARS CoV-2, zatímco většina ostatních cílí pouze na jeden. Zároveň cílí i na ty, které jsou náchylné k mutacím.

Jakmile izraelské ministerstvo povolí klinické testy na lidech, firma podá pilulku 24 nenaočkovaným jedincům, u kterých bude sledovat tvorbu protilátek. "Naše vakcína je obzvláště silným kandidátem v boji proti koronaviru," dodal Nadava Kidron.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zajímavosti

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz