Zahraničí

Řádění živlů v Asii: Desítky mrtvých v Číně, tajfun ničí Tchaj-wan a Filipíny

Řádění živlů v Asii: Desítky mrtvých v Číně, tajfun ničí Tchaj-wan a Filipíny
Zdroj: APTN

Silné deště, v některých místech znásobené tajfunem, zasáhly hned několik asijských států. Živly tvrdě dopadly na miliony lidí v Číně, Filipíny a Tchaj-wan rozjely rozsáhlé záchranářské práce.

Tajfun In-Fa tvrdě zasáhl severní Tchaj-wan v sobotu. Na pobřeží naráží vysoké vlny, silné deště podmáčely stromy a ničí domy. Tajfun se pohybuje směrem k Číně rychlostí asi 15 kilometrů za hodinu. Předpokládá se, že zasáhne východočínskou přímořskou provincii Če-ťiang v neděli odpoledne nebo v pondělí ráno.

Podívejte se na záběry z Tchaj-wanu:

Povodně v Číně


"Čínské město Sin-siang a milion jeho obyvatel zasáhly katastrofické povodně," citovala tamní média agentura AP. Hasiči a záchranáři evakuují obyvatelé pomocí náklaďáků a gumových člunů. Katastrofa se v městě zatím obešla bez obětí.

Související obsah


Ve 120 regionech provincie Che-nan napršelo za několik dní tolik vody, co jindy za celý rok. Zemřelo nejméně 56 lidí, následky živlu pocítilo na 5,5 milionu lidí.

Záběry škod po povodních v Číně:

Tajfun na Filipínách


Povodně způsobené monzuny spolu s tajfunem In-Fa zasáhly také Filipíny. Zaplavené jsou místa v okolí hlavního města Manila i v dalších oblastech. Voda odnesla několik domů, další zmizely pod sesuvy půdy, o střechu nad hlavou přišlo 800 lidí.

Související obsah


Na videu níže jsou vidět záběry, jak se záchranáři pokouší evakuovat obyvatelstvo, starší a nemohoucí musí nosit i na zádech, děti vedou pryč přes po pás hlubokou vodu, zatímco ty se z plných sil drží provazu, aby je neodnesl proud.

Podívejte se, jak probíhají záchranářské práce na Filipínách:

Extrémní počasí dál sužuje země po celém světě. V Indii při záplavách zemřelo nejméně 140 lidí. Podívejte se na reportáž:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz