Domácí

Obří rozkol v ČSSD! Kvůli Onderkovi nebude kandidovat 14 lidí

Sociální demokraté mají velké problémy se složením kandidátky v Jihomoravském kraji. Opustilo ji hned 14 výrazných tváří včetně aktuálního předsedy krajského předsednictva Břetislava Štefana.

Hlavním důvodem úprku z kandidátky ČSSD v Jihomoravském kraji je zásah vedení strany do kandidátky. Do čela totiž postavila aktuálního místopředsedu ČSSD Romana Onderku a na druhé místo poslankyni Kateřinu Valachovou.

A to se nelíbí jihomoravské buňce ČSSD, která si už dříve odhlasovala podobu kandidátky a zásah do jejího složení vnímá jako nerespektování vnitrostranické demokracie.

Související obsah

Na protest proti tomuto zásahu už z boje o poslaneckou sněmovnu odstoupil krajský předseda Břetislav Štefan, který je zároveň dlouholetým starostou městské části Brno-Líšeň a měl být krajskou jedničkou.

Spolu s ním odešlo dalších 13 výrazných tváří jihomoravské ČSSD, jako například starosta Kunštátu Zdeněk Wetter nebo vysokoškolská pedagožka Helena Pluháčková. Odchod kandidátů je v některých okresech až fatální.

Například na Blanensku nezůstal ani jeden kandidát a funkce se vzdal i krajský volební manažer. Předseda ČSSD Jan Hamáček prohlásil, že ho situace mrzí, stejně tak projevila lítost i Kateřina Valachová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz