Domácí

Obří rozkol v ČSSD! Kvůli Onderkovi nebude kandidovat 14 lidí

Sociální demokraté mají velké problémy se složením kandidátky v Jihomoravském kraji. Opustilo ji hned 14 výrazných tváří včetně aktuálního předsedy krajského předsednictva Břetislava Štefana.

Hlavním důvodem úprku z kandidátky ČSSD v Jihomoravském kraji je zásah vedení strany do kandidátky. Do čela totiž postavila aktuálního místopředsedu ČSSD Romana Onderku a na druhé místo poslankyni Kateřinu Valachovou.

A to se nelíbí jihomoravské buňce ČSSD, která si už dříve odhlasovala podobu kandidátky a zásah do jejího složení vnímá jako nerespektování vnitrostranické demokracie.

Související obsah

Na protest proti tomuto zásahu už z boje o poslaneckou sněmovnu odstoupil krajský předseda Břetislav Štefan, který je zároveň dlouholetým starostou městské části Brno-Líšeň a měl být krajskou jedničkou.

Spolu s ním odešlo dalších 13 výrazných tváří jihomoravské ČSSD, jako například starosta Kunštátu Zdeněk Wetter nebo vysokoškolská pedagožka Helena Pluháčková. Odchod kandidátů je v některých okresech až fatální.

Například na Blanensku nezůstal ani jeden kandidát a funkce se vzdal i krajský volební manažer. Předseda ČSSD Jan Hamáček prohlásil, že ho situace mrzí, stejně tak projevila lítost i Kateřina Valachová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz