Domácí

ANO vede i v dalším průzkumu. Na hraně jsou KSČM, ČSSD a Přísaha

ANO vede i v dalším průzkumu. Na hraně jsou KSČM, ČSSD a Přísaha
Zdroj: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia

Podle nejnovějšího předvolebního průzkumu je hnutí ANO opět jedničkou mezi respondenty. SPD spadlo pod 10 procent a komunisté a sociální demokraté se jen tak tak drží nad hladinou.

O celé dvě desetiny procentního bodu nyní vede hnutí ANO ve volebních preferencích podle aktuálního průzkumu agentury SANEP před sněmovními vobami. Pro hnutí se vyslovilo 23,6 procenta respondentů. Druhá je koalice Pirátů a STAN s 23,4 procenta.


Zatímco Piráti a STAN padají, koalice SPOLU (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) mírně posílila na 20,3 procenta. Naopak hnutí SPD spadlo na jednociferný výsledek, volilo by je 9,6 procenta lidí. Mírné posílení může potěšit Přísahu. S 4,9 procenty již pomalu klepe na dveře Sněmovny.


Na 0,2 procentního bodu se smrskl náskok ČSSD před Přísahou. O moc lépe na tom nejsou ani komunisté, kteří mají 5,2 procenta. "Hnutí Přísaha Roberta Šlachty zaznamenává i nadále velmi progresivní nárůst voličské přízně a jak se zdá, překročení pětiprocentní hranice nutné pro vstup do Sněmovny je pro toto hnutí velmi reálnou metou," uvedl SANEP.

Související obsah


Volební preference zjišťovala agentura mezi 8. a 14. červencem, odpovídalo celkem 1876 dotázaných. Statistická odchylka je +- 1,5 procenta.
 


Podívejte se na reportáž TV Nova ze 7. července o volebních preferencích podle agentury STEM:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zeman podepsal vyloučení Ruska a Číny z dostavby Dukovan

Prezident Miloš Zeman v pondělí podepsal zákon o nízkouhlíkové dohodě, který z dostavby jaderné elektrárny Dukovany vyřazuje firmy z Ruska a Číny. Zákon umožňuje využití technologií pouze od dodavatelů ze států, které přistoupily k mezinárodní dohodě o vládních zakázkách z roku 1996.

Píše se na Deník.cz