Domácí

Město v dluzích prosí o pomoc! Škody z ničivých povodní vzrostly

Škody po přívalových deštích a bleskové povodni v Liberci z půlky července vzrostly z původních 70 milionů na čtvrt miliardy korun. Město je v dluzích, další ránu rozpočtu zasadil covid. Primátor Liberce Jaroslav Zámečník se proto obrátil na vládu se žádostí o pomoc a městu prý pomohou čtyři ministerstva.

Během chvíle v Liberci napršelo 100 litrů vody na metr čtvereční. "My splácíme poměrně vysoké dluhy z minulosti a samotný covid nám ubral z daní a nejsme schopní to sami dát dohromady. Nejvyšší škody jsme zaznamenali na komunikacích na úpatí Jizerských a Lužických hor. Jsou podemleté a začínají se lámat," uvedl primátor Liberce Jaroslav Zámečník.

Jen na libereckých silnicích je škoda za 156 milionů korun. V liberecké části Ruprechtice se pod jedním ze zaparkovaných aut propadlo parkoviště. Zůstala tam díra široká pět metrů a hluboká tři.

Související obsah

Hasiči museli auto, u kterého hrozilo zřícení do vymleté jámy, opatrně vytáhnout. Nebezpečné místo ohraničili, víc se s tím v tuto chvíli dělat nedá. Škody ve výši 25 milionů má i liberecká zoo. Tam je zničená hráz labutího jezírka. 

Liberecký primátor proto požádal premiéra Andreje Babiše o pomoc. "Bylo nám přislíbeno, že ministerstva připraví dotační tituly, do kterých bude město společně s Moravou žádat," podotkl Zámečník. Premiér v úterý navštíví i vodou zdevastované Děčínsko, kde další obrovské škody napáchala povodeň, která udeřila den po Liberci.

ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz