Domácí

Česko zasáhly silné bouřky! Hasiči zasahují hlavně na Moravě

Česko zasáhly silné bouřky! Hasiči zasahují hlavně na Moravě
Zdroj: Getty Images

Na Česko se ve středu přihnaly další bouřky, které by s sebou mohly podle meteorologů kromě velkého množství srážek přinést v některých místech také kroupy a velmi silný vítr. Ojediněle se můžou kvůli přívalovému dešti rozvodňovat menší toky. Meteorologové navíc ve středu večer zpřísnili výstrahu pro Vysočinu.

Výstraha před silnými bouřkami začala platit v 18:00, vyhlášena je pro části Jihomoravského kraje (Břeclav, Bučovice, Hodonín, Hustopeče, Kyjov, Mikulov, Moravský Krumlov, Pohořelice, Slavkov u Brna, Veselí nad Moravou, Znojmo, Židlochovice), celý Zlínský kraj a části Moravskoslezského kraje (Frenštát pod Radhoštěm, Frýdek-Místek, Frýdlant nad Ostravicí, Jablunkov, Třinec).

Zároveň byla ve středu večer zpřísněna také výstraha před velmi silnými bouřkami pro Kraj Vysočina (Bystřice nad Pernštejnem, Velké Meziříčí), Jihomoravský kraj (Blansko, Boskovice, Kuřim, Tišnov) a Olomoucký kraj (Hranice, Lipník nad Bečvou, Olomouc, Přerov). Ta platí do středečních 21:00.

Aktualizovaná výstraha pro Vysočinu a část Moravy:

Meteorologové Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) očekávají ojedinělý výskyt silných bouřek s přívalovými srážkami kolem 30 mm, nárazy větru kolem 70 kilometrů v hodině a také kroupami.

"Lokálně se očekává přívalový déšť s ojedinělým rozvodněním malých toků, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů apod. Nárazy větru mohou lámat větve stromů. Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky. Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty," upozorňuje ČHMÚ.

Související obsah

Bouřky by měly v Česku řádit až do noci na čtvrtek, výstraha s nízkým stupněm nebezpečí bude odvolána ve 2:00.

Zdroj: ČHMÚ


Už nyní ČHMÚ upozorňuje, že se silné bouřky objeví v Jihomoravském, Olomouckém, Zlínském a Moravskoslezském kraji i v pátek večer a v noci na sobotu. Jedná se o předběžné varování, meteorologové budou předpověď na pátek upřesňovat.

Na předpověď počasí ze Snídaně s Novou se můžete podívat zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz