Domácí

Poznáváte tuto tvář? Na stromě našli mumii. Zjišťují, komu tělo patřilo

Poznáváte tuto tvář? Na stromě našli mumii. Zjišťují, komu tělo patřilo
Zdroj: TN.cz

Litoměřičtí kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při rozplétání záhadného případu z Českých Kopist. Ani po 15 letech nedokázali zjistit totožnost muže, jehož částečně mumifikované tělo našli ve větvích stromu u řeky Ohře. Věří, že by mohla pomoci kresebná rekonstrukce obličeje podle lebky.

Kriminalisté ani po dlouhých 15 letech nedokázali zjistit totožnost mrtvého muže, kterého 30. dubna 2006 našli za podivných okolností u řeky Ohře v katastru Českých Kopist.

Částečně mumifikované tělo utonulého viselo zaklíněné ve větvích stromu. Podle policie zřejmě zemřel v době předešlých povodní, že by ho někdo zabil, vyloučila.

Související obsah

"Totožnost zesnulého muže se v té době nepodařilo zjistit ani za využití všech dostupných kriminalistických metod. Postupem času se v podobných případech začala využívat kresebná rekonstrukce obličeje podle lebky, proto jsme požádali o pomoc antropologa Kriminalistického ústavu," vysvětlil policejní mluvčí Daniel Vítek, proč žádá o pomoc veřejnost právě nyní.

Znalec zpracoval čtyři varianty pravděpodobné podoby muže, které vznikly kombinací klasické kresebné metody a využití speciálního počítačového softwaru.

"Pokud muže na fotografiích poznáte, kontaktujte prosím litoměřické kriminalisty na telefonním čísle 974 436 456, nebo poznatky sdělte na linku 158, za pomoc předem děkujeme," zakončil Vítek.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny “svého“ politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimír Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny “svého“ tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz