Zahraničí

Zemřel basák z legendárních ZZ Top. Budeš nám chybět, vzkazuje kapela

Ve věku 72 let zemřel legendární basák z kapely ZZ Top Dusty Hill. Smutnou zprávu oznámila na sociálních sítích kapela. Muzikant odešel ve spánku ve svém domě v Texasu.

Svět rockové muziky ve středu opustil další výjimečný hudebník. Slavná hudební trojice ZZ Top přišla o basáka Dustyho Hilla. Ikoničtí vousáči poslali svému parťákovi do nebe dojemný vzkaz.

"Jsme smutní ze zprávy, že náš kamarád, Dusty Hill, zemřel ve spánku ve svém domě v Houstonu v Texasu," informovala kapela na Facebooku.

Související obsah

"My, společně se zástupy fanoušků ZZ Top z celého světa, budeme postrádat tvou přítomnost, dobrou povahu a oddanost, kterými jsi tvořil základ legendárních ZZ Top. Už navždy budeme spojení s "Blues Shuffle in C". Budeš nám moc chybět, amigo," napsala dále kapela.

Hill kariéru zahájil ve druhé polovině šedesátých let jako člen skupiny American Blues a několika dalších skupin. Společně s bubeníkem Frankem Beardem se v roce 1969 spojili se zpěvákem a kytaristou Billym Gibbonsem a vznikla skupina ZZ Top. Kapela má na svém kontě více než 10 studiových alb. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Kateřina Šimáčková byla zvolena soudkyní Evropského soudu pro lidská práva

Shromáždění Rady Evropy v úterý podle informací České justice zvolilo Kateřinu Šimáčkovou novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) za Českou republiku. Šimáčková se stane třetím soudcem ESLP za Českou republiku. Úřadu se ujme po Aleši Pejchalovi, kterému končí mandát 31. října.

Píše se na Deník.cz