Zahraničí

Do kanceláří smí zpět jen očkovaní, oznámily Google a Facebook

Do kanceláří smí zpět jen očkovaní, oznámily Google a Facebook
Zdroj: Getty Images

Dvě gigantické společnosti oznámily, že zaměstnanci, kteří se vrátí do kanceláří, musí být plně očkovaní. V případě společnosti Facebook se jedná jen o USA, společnost Google chce toto pravidlo postupně zavést ve svých pobočkách po celém světě.

Některé velké korporace počítají s tím, že se v následujících měsících vrátí jejich zaměstnanci do kanceláří, společnosti Google a Facebook ve středu oznámily, že budou chtít po zaměstnancích očkování.

Za společnost Google to zaměstnancům v e-mailu oznámil ředitel Sundar Pichai. Pravidlo by mělo ve Spojených státech začít platit v několika následujících týdnech, povinnost vakcinace chce společnost zavést později i v dalších regionech.

"Implementace se bude lišit podle místních podmínek a předpisů a nebude platit, dokud v místě nebudou vakcíny dostupné," zveřejnil Pichai s tím, že se povinnost očkování také netýká lidí, kteří nemohou být očkovaní ze zdravotních důvodů.

Související obsah

Podobně zareagovala i společnost Facebook. Zaměstnanci, kteří se budou vracet do kanceláří ve Spojených státech, budou muset být očkovaní. Pro ty, kteří se nemohli očkovat například ze zdravotních důvodů, bude připravený speciální proces.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz