Zahraničí

Shakira má problém, ve Španělsku ji možná čeká soud kvůli krácení daní

Shakira má problém, ve Španělsku ji možná čeká soud kvůli krácení daní
Zdroj: Profimedia.cz

Kolumbijská popová hvězda Shakira se ve Španělsku možná postaví před soud kvůli údajnému daňovému úniku ve výši 14,5 milionu eur (369 milionů korun). Těch se měla dopustit v roce 2012 a 2014.

Vyšetřovací soudce Marco Jesus Juberias uvedl, že Shakira v každém z těchto tří let žila ve Španělsku více než 200 dní, takže byla v zemi povinna platit daně, informuje CNN.

Podle Juberiase existuje dostatek důkazů k tomu, aby mohl proběhnout soud. Známá zpěvačka ale nařčení z daňových úniků odmítá. Její obhájci poukazují na to, že do roku 2015 byla ve Španělsku jen sporadicky. Trvalý pobyt měla na Bahamách, kde vlastní vilu.

Související obsah

Zpěvačka je přitom od roku 2011 manželkou španělského fotbalisty Gerarda Piquého. V případě, že soud uzná Shakiru vinou, hrozí jí vysoká pokuta či dokonce pobyt za mřížemi.

Španělské úřady řeší daňové úniky u známých tváří velmi často. V roce 2017 se fotbalista Realu Madrid Marcelo Vieira před soudem přiznal, že v letech 2011 až 2013 neodváděl daně. Podle vyšetřovatelů tak defenzivní hvězda ošidila stát na daních o téměř půl milionu eur. Za daňové úniky byl odsouzen i Lionel Messi.

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz