Zahraničí

Turecko i Libanon hoří! Země sužují masivní požáry, zemřelo několik lidí

Požáry v jižním Turecku mají už nejméně čtyři oběti a dál se šíří. Oheň už pohltil stovky domů i celé vesnice. Čím dál více ohrožuje i oblíbené prázdninové destinace v okolí města Antálie. Některé resorty už musely být evakuovány.

Hasičům se rozsáhlé a ničivé požáry stále nedaří dostat pod kontrolu. Turecká policie začala vyšetřovat, jestli je někdo nezaložil úmyslně.

Zemřeli už nejméně čtyři lidé. Jeden muž uhořel, když se snažil pomáhat hasičům, další 3 lidé se pak nedokázali včas dostat z hořících vesnic.

Oheň se nadále šíří v blízkosti přímořských destinací a turisté na plážích s obavami vzhlíží k hořícím lesům. Některé resorty už úřady z bezpečnostních důvodů evakuovaly. Mnohá další letoviska, včetně města Bodrum, zahalila mračna kouře.

Související obsah

Požáry trápí také Libanon. S ohněm už tamní hasiči a armáda bojují třetím dnem pomocí letadel a vrtulníků. Podle místních úřadů má oheň na svědomí žhář

"Už několik dní se snažíme společně s místními obyvateli požáry uhasit. Problémem je ale počasí, hlavně silný vítr. Požár se zatím nepodařilo dostat pod kontrolu ani armádním vrtulníkům," popsal situaci Omar Masoud, starosta obce Andaqt.

Související obsah

V Libanonu zemřel i patnáctiletý chlapec, který se snažil při hašení pomáhat. Dalších nejméně 8 lidí skončilo v nemocnicích.

mobi, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Kateřina Šimáčková zvolena soudkyní Evropského soudu pro lidská práva

Shromáždění Rady Evropy v úterý podle informací České justice zvolilo Kateřinu Šimáčkovou novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) za Českou republiku. Šimáčková se stane třetím soudcem ESLP za Českou republiku. Úřadu se ujme po Aleši Pejchalovi, kterému končí mandát 31. října.

Píše se na Deník.cz