Domácí násilí

Tříměsíční kojenec zůstal uvězněný v rozpáleném autě, zasáhla policie

Tříměsíční kojenec zůstal uvězněný v rozpáleném autě, zasáhla policie
Zdroj: Policie ČR

Opavští policisté za sebou mají záchranu tříměsíčního kojence, který zůstal uvězněný v rozpáleném autě. Hlídku zavolala zoufalá matka, která nemohla otevřít zaseknuté dveře.

Policisté informaci o uvězněném miminku získali ve čtvrtek krátce po desáté hodině dopoledne. 29letá matka tvrdila, že se zasekly dveře od auta a ona se tak nemůže dostat ke svému dítěti, které je uvězněné vevnitř.


Policejní hlídka na místo dorazila během několika minut a jelikož venku panovaly vysoké teploty, tak se rozhodla k okamžitému zákroku. "Ten spočíval v použití teleskopického obušku k rozbití skleněné výplně okna předních dveří řidiče osobního motorového vozidla tovární značky VW Passat Variant a k vytažení tříměsíčního dítěte," uvedl policejní mluvčí René Černohorský.

Související obsah


Nezraněného kojence pak policisté předali zpět do náručí vystrašené matky. Na místo dorazili mezitím také hasiči, kteří byli připraveni policistům pomoci.


"Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo a škoda na skleněné výplni okna dveří vozu je podle majitelky auta zanedbatelná s ohledem na záchranu života a zdraví jejího dítěte," dodal Černohorský.

Související obsah


Vše přitom byla jen shoda nešťastných náhod. Žena s dítětem přijela na ulici Stojanova, přičemž po vystoupení z auta zjistila, že jí klíče od zapalování a od dveří vypadly vevnitř mezi sedadla, dveře si neopatrností zavřela a s největší pravděpodobností došlo k technické závadě na centrálním zamykání. Automobil už nešel otevřít.

Pražští policisté zachránili život muži, ležel na gauči bez známek života. Podívejte se na video ze zásahu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí násilí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz