Zahraničí

Wu-chan otestuje všechny své obyvatele. Mají další nakažené

Wu-chan otestuje všechny své obyvatele. Mají další nakažené
Zdroj: TV Nova

Čínské město Wu-chan, odkud se pravděpodobně do zbytku světa rozšířila nemoc covid-19, otestuje na koronavirus všech svých 11 milionů obyvatel. Oznámili to zástupci úřadů města, které se nachází ve střední Číně.

Víc než rok se v čínském městě Wu-chan dařilo udržet počet případů nákazy na nule. S plánem celoplošného testování wuchanské populace přišly tamní úřady poté, co bylo v tomto městě v pondělí zjištěno sedm nových případů přenosu nákazy koronavirem. Informaci zveřejnila agentura AFP.

  

Město kvůli tomu v pondělí vyhlásilo lockdown a miliony lidí tak musely zůstat ve svých domovech. Úřady tak chtějí zamezit propuknutí dalšího šíření nákazy.

Související obsah

V úterý po celé Číně zaznamenali 61 nově nakažených. Šíření varianty delta už v zemi zasáhlo přes 20 měst a provincií. Kvůli šíření nejobávanější varianty delta tamní vláda omezila cestovní ruch. Města Nanjing a Yangzhou zrušila všechny vnitrostátní lety a Peking zastavil dálkové vlaky z 23 stanic.

Situace v zemi poznamenala také kulturu a sport. “Basketbalové zápasy profesionální ligy mužů budou kvůli pandemii pozastaveny,“ uvedla Čínská basketbalová asociace.

Nákazu koronavirem poprvé zjistili právě ve Wu-chanu koncem roku 2019. Čína od té doby zaznamenala v souvislosti s covidem 5637 úmrtí, uvádí Světová zdravotnická organizace.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz