Domácí

Na Pardubicku se ráno srazily dva kamiony, přes den se bouralo dál

Dvě nákladní auta se ráno srazila u obce Hlavečník na Pardubicku. Jednoho z řidičů museli hasiči vyprošťovat, s autem totiž skončil mezi stromy. K nehodě záchranáři povolali i vrtulník. Během dne se bouralo na dalších několika místech.

Potkali se v mírné zatáčce a zavadili o sebe. "Bohužel je to tady úzké a nevešli se sem," popsal svědek nehody. Zatímco řidič jednoho auta vyšel z nehody bez zranění, druhý zůstal uvězněný za volantem.

"Snažil jsem se s ním komunikovat, nešlo se k němu dostat, byl zaklíněný v autě, byly kolem stromy, keře, mraky větví," doplnil očitý svědek. Náraz totiž cisternu katapultoval přímo do lesa.

Související obsah

Soupravu zastavily hned dva stromy naráz. Jeden zdemoloval část kabiny a ten druhý nárazník. Svědci řidiče ven nedostali, pomohla až technika hasičů. "Byly zaklíněné dveře, kabina pomačkaná. Museli jsme dveře vypáčit vyprošťovacím zařízením," okomentoval Martin Dařbuján, velitel zásahu.

Vrtulník nakonec potřeba nebyl, řidič vystoupil sám. Sanitka ho dopravila do nemocnice. "Má rozraženou hlavu, ale není to nic vážného," doplnil svědek.

Související obsah

Zatím není úplně zřejmé, kdo za nehodu může. "Na místě dopravní nehody jsme provedli dechovou zkoušku na alkohol s oběma řidiči, vyšla s negativními výsledky," sdělila mluvčí pardubické policie Andrea Muzikantová.

Cisterna převážela odpadní vodu, řidič nevyloučil, že by mohla obsahovat i zbytky oleje. "Na cisterně jsme odpojili pouze baterii, provozní náplně neunikaly, ani nafta, ani oleje," dodal Dařbuján. Nehoda uzavřela silnici na několik hodin.

Odpoledne další nehoda uzavřela silnici ve Skutči-Přibylově. Srazily se dva automobily, podle hasičů se měli zranit tři lidé. 

V Ústeckém kraji pak dopravní nehoda zablokovala obousměrně dálnici D8 na 30,5 km u exitu č. 29. Z převráceného kamionu se vysypala mouka. 

Zdroj: HZS Ústecký kraj

Nejtragičtější nehoda se ale odehrála odpoledne mezi obcemi Lomy a Člunek na Jindřichohradecku. O život přišel pětasedmdesátiletý muž, kterému se zřejmě stala osudnou rychlejší jízda na mokré vozovce.

ts, lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Spalovna v pražských Malešicích bude týden mimo provoz

Ve středu zachvátil spalovnu v Malešicích požár, několik dní až týden bude mimo provoz. Shořela jedna z budov rozsáhlého areálu. Do opětovného zprovoznění spalovny se bude pražský odpad vozit na skládky v okolí metropole.

Píše se na Deník.cz