Zahraničí

Ubytování u Jadranu nám vybouchlo, stěžuje si Ivana. Není sama

Ubytování u Jadranu nám vybouchlo, stěžuje si Ivana. Není sama
Zdroj: Getty Images

Redakci TN.cz se ozvala nespokojená česká turistka Ivana Š., aby popsala velmi nepříjemný zážitek s ubytováním v Chorvatsku. Žena tvrdí, že po tisíc kilometrů dlouhé cestě ji nedaleko Zadaru odmítli ubytovat, i když měla prý vše dopředu zařízené a zaplacené. Na podobné zacházení si ovšem nestěžuje sama. Na problémy turistů s ubytováním už upozornila i přímo chorvatská média.

"V úterý jsme dorazili na objednaný a zaplacený pobyt v Ražanaci v Chorvatsku. Autem jsme ujeli tisíc kilometrů. Platili jsme benzin, dálniční známky i mýta. Cestovali jsme 12 hodin, po příjezdu večer na místo nás na adrese nepřijali," začíná své vyprávění Ivana Š.

Dočkala se vysvětlení, že ubytovací zařízení má prý nové majitele, kteří už s portálem booking.com nespolupracují a že je to chyba bookingu. A že prý peníze stejně nepřijali.

Související obsah

"Takže jsme zůstali večer bez přístřeší, bez peněz. Nikomu bych tuhle zkušenost nepřála, volali jsme policii, ale ta nás odkázala na booking. Ale večer tam není možnost s někým něco řešit. Vše v angličtině a pouze automat v telefonu. Vše máte řešit mailem, ale my byli v situaci, kdy jsme mailovat nemohli," postěžovala si žena.

Situace ji velmi zaskočila, nevěděla, co bude dělat, kde bude spát, kdo rodině vrátí peníze. A povzdychla si, že s portálem booking.com je velmi špatná komunikace. Redakce TN.cz se proto na společnost obrátila, aby získala bližší informace.

"V tomto případě jsme se zákaznici omluvili, vrátili jsme jí peníze v plné výši, kryjeme dodatečné náklady a za způsobené nepříjemnosti jsme nabídli i gesto dobré vůle," uvedlo tiskové oddělení firmy bez dalších podrobností. 

Související obsah

Ivana Š. ovšem podle všeho není jediná, komu ubytování u Jadranu nečekaně "vybouchlo." Ve facebookové skupině věnované právě ubytování v Chorvatsku si na ten samý problém také toto úterý postěžoval i Aleš M. Tvrdí, že spolu se zarezervovaným ubytováním přišel i o zálohu a nouzově sháněl přespání nejen pro sebe, ale i pro svoje tři malé děti.

V následné diskuzi se dočkal od dalších členů facebookové skupiny jak podpory, tak i kritiky. Ta se týkala především toho, že po zveřejnění příspěvku už na něj nijak znovu nereagoval, ač se pod ním sešly desítky komentářů. A že neuvedl, kde přesně mu ve vesnici Podaca naproti ostrovu Hvar to ubytování vlastně "bouchlo." Někteří z diskutujících se muže naopak zastávali, že se třemi malými dětmi má asi jiné starosti než odpovídat na komentáře na sociální síti.

Že může mít část turistů problémy s dopředu zarezervovaným ubytováním, uvedl v sobotu i chorvatský zpravodajský portál Dnevnik. Policie především v okolí Šibeniku a Splitu už řešila větší počet stížností na podvody.

Podle portálu je to kvůli tomu, že letošní turistická sezóna je nad očekávání rušná a někteří z majitelů ubytování tak na poslední chvíli ruší rezervace těm turistům, kteří si pokoje zaplatili s velkým předstihem a tudíž za nižší cenu. Hoteliéři se tak prý snaží vydělat víc peněz. Aktuálně je v zemi přibližně 1,1 milionu turistů.

Části Chorvatska se v posledních dnech potýkají s požáry. Více v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D10 zablokovala hromadná nehoda, jedna žena skončila v nemocnici

Dálnice D10 byla na 58. kilometru ve směru na Turnov uzavřena. Policisté na místě vyšetřovali řetězovou dopravní nehodu šesti aut, která začala srážkou se zvěří. "Při nehodě byla zraněna jedna žena. Dálnice bude minimálně na 2 hodiny uzavřena," informovala policie na twitteru ve 21 hodin. Po 23. hodině se podařilo havarovaná vozidla částečně odklidit a komunikace byla opět průjezdná.

Píše se na Deník.cz