Ekonomika

Avast převezme americká firma, zaplatí přes 186 miliard korun

Americký NortonLifeLock převezme český Avast. Za fúzi zaplatí Američané přes 186 miliard korun. Nová společnost bude mít sídlo v Praze a v arizonském Tempe.

Českou antivirovou firmu Avast převezme společnost NortonLifeLock. Za spojení hodlá americká firma zaplatit až 8,6 miliard dolarů (asi 186,3 miliard korun). O transakci informoval deník Financial Times. Firmy o fúzi jednaly několik měsíců, v úterý spojení potvrdily.


 Ve společném prohlášení uvedly, že akcionáři Avastu dostanou nabídku kombinace peněžního vyrovnání a nově vydaných akcií NortonLifeLock. Společnost, která fúzí vznikne, bude mít sídlo v Praze a v Tempe v americké Arizoně.


"V době, kdy bezpečnost na internetu klesá a hrozby rostou, budeme společně s NortonLifeLock schopní zrychlit naši vizi poskytnutí ochrany pro zákazníky na celém světě," uvedl v tiskové zprávě generální ředitel Avastu Ondřej Vlček.

Související obsah


Avast je na trhu od roku 1988. Výrobce bezpečnostního softwaru má na světě přes 435 milionů uživatelů a zaměstnává více než 1700 lidí. Společnost založili Eduard Kučera a Pavel Baudiš, kteří ve firmě stále mají 35procentní podíl.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny “svého“ politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimír Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny “svého“ tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz