Naše Česko

Miliardář Vlček varuje: Hackeři vás můžou napadnout i přes ledničku!

V uplynulých měsících přibylo útoků hackerů. Ohroženy přitom nejsou jen velké firmy, ale také stále více domácností. Jaká další nebezpečí nám ve světě počítačů a sítí hrozí? O tom v pondělí promluvil šéf jedné z největších antivirových společností na světě, miliardář Ondřej Vlček v pořadu Nastartujme Česko.

Hackeři využívají stále sofistikovanější způsoby, jak se dostat do našich počítačů. V souvislosti s tím, že v době koronavirové krize výrazně více lidí pracuje z domova, stoupl také počet hackerských útoků.

Jen Česká republika zaznamenala nárůst hackerských útoků o 40 procent, a to především proto, že stále více lidí pracuje z domova. Generální ředitel společnosti Avast Ondřej Vlček varuje před hackery a doporučuje, aby lidé dbali na prevenci.

Související obsah

Ohrožená není pouze starší generace, jak by se mohlo zdát. Ale i mladší, která sice má technické znalosti, ale nemusí vždy být dostatečně obezřetná.

"Rizika přichází i z mnoha jiných stran. Útok může začít třeba ledničkou nebo žárovkou v domácnosti, která je k připojená k internetové síti,“ varuje Vlček. Je potřeba chránit i tato nová chytrá zařízení. Z lednice se útočník může snadno dostat k domácí sítí a z ní i do počítače.

Související obsah

Rizik ohledně sítí stále přibývá. "Čím víc se společnost spoléhá na nové chytré služby, tím víc je vystavena riziku, když přestanou fungovat,“ dodal Vlček.

Generální ředitel společnosti Avast Ondřej Vlček svěřil Karlu Kopečkovi i to, že věří, že vakcína na Covid-19 by mohla vzniknout relativně brzo. Na její vývoj totiž firma věnovala několik milionů dolarů.

Na reportáž z Televizních novin se podívejte zde:

Karel Kopeček, ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za 1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz