Zajímavosti

Pátek 13. přinese nečekané překvapení! Den přeje sázení

Pátek 13. přinese nečekané překvapení! Den přeje sázení
Zdroj: Getty Images

Magický den pátek třináctého vyvolává u mnoha lidí obavy. Je opředen různými mýty a pověrami! Někdo jej považuje za nešťastný den a jiný zase za šťastný. Ale jaký bude konkrétně srpnový pátek, to prozradila numeroložka.

Všechny pátky třináctého nejsou stejné, jelikož se vypočítává energie dne s měsícem a rokem daného data. Pátek 13. 8. 2021 je proto zcela jedinečný. Co všechno nám může přinést tento den, popisuje astroložka a numeroložka Hana Černá.

"Den je pod vibrací karmického čísla osm. Jde o číslo materiální. Budou se proto řešit věci finanční, materiální i profesní," říká Černá. Pro tuto oblast bude příznivé, pokud udržíte rovnováhu mezi všemi oblastmi života a nepůjdete za každou cenu za materiálnem. Hlavně dejte pozor na neústupnost při řešení nepříznivých situací a zneužívání svého postavení a moci.

Související obsah

Podle numeroložky budete mít dnes více energie a budete výkonnější i pracovitější, přestože je pátek. "Bude se vám dařit zdolávat překážky, protože se snadno nevzdáte," říká Černá. I když se podle pověstí jedná spíše o nešťastný den, mohli byste dnes podepsat velmi důležitou smlouvu. Před podpisem ji ale pořádně zkontrolujte!

Den je příhodný k znovunabývání peněz a k řešení finančních otázek. "Také je dnešek vhodný pro soutěže i sázení," doporučuje numeroložka. Datum 13. 8. 2021 ovlivňuje ve zdraví klouby, páteř, může se zhoršit revmatismus a astma. Ohrožené je i zažívací ústrojí a psychika.

Související obsah

"Pozor na nehody! Buďte opatrní a zbytečně neriskujte," varuje Černá. Neměli byste se fyzicky přetěžovat. I ve vztazích byste podle ní měli být také opatrnější. "Zkuste nevyvolávat hádky. Tento den citům moc nepřeje, tak se zaměřte raději na profesi," doplňuje numeroložka.

Strach z pátku třináctého má spousta lidí. Jiní ho naopak považují za svůj šťastný den. Nicméně existuje i fobie z tohoto dne, a to paraskavedeka­triafobie. A kde se vlastně strach z pátku třináctého vzal?

Související obsah

Pověra má reálný základ ve 14. století. V pátek 13. října 1307 totiž nařídil francouzský král Filip IV. Sličný pronásledování a mučení templářských rytířů. Od tohoto dne následovníci templářů považovali pátek třináctého za ďábelský a nešťastný den.

Ve dnech s tímto datem se dějí tragické události napříč historií. Například nejhorší požár století, jenž v roce 1939 zasáhl Austrálii nebo jedna z nejhorších leteckých nehod se stala roku 1972. Po pádu letounu museli přeživší strávit 72 dní v drsné divočině. O dalších tragických událostech s tímto datem si přečtěte zde.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zajímavosti

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Krátká zpráva

Zemřel Collin Powell, první Afroameričan v čele ministerstva zahraničí USA

Ve věku 84 zemřel Collin Powell. Byl americkým vojenským vůdcem, poradcem pro národní bezpečnost a v letech 2001 až 2005 ministrem zahraničí USA. Zároveň byl také prvním Afroameričanem v této pozici. Jeho smrt oznámila rodina na Facebooku, zemřel v důsledku komplikací způsobených covidem-19.

Píše se na Deník.cz