Zahraničí

Situace v Afghánistánu se zhoršuje. Nevidím to růžově, tvrdí Afghánec

Situace v Afghánistánu je kritická. Radikální islamistické hnutí Tálibán v neděli obsadilo hlavní město Kábul. Vývoj dalších událostí nevidí růžově ani Afghánec, který žije dlouhodobě v České republice.

Bojovníci navíc v neděli dostali povel, aby vstoupili do města a zamezili tak rabování. Situace se však podle některých nevyvíjí vůbec dobře. "Nevidím to růžově. Doufám, že se to uklidní a Tálibán dodrží své sliby a dotyční budou normálně žít mezi ostatními,“ řekl TV Nova Afghánec žijící v Česku Hasib Saleha.


Přestože Saleha žije v Česku, v Afghánistánu má stále rodinu a přátele. "Vnímají to velmi špatně. Nikdo neví, co bude dál. Situace není dobrá a přemýšlí o variantách, jak se dostat ze země,“ doplnil Saleha.

Související obsah


Opustit v současné době zemi není vůbec jednoduché. "Hranice jsou zavřené. Existují různé zprávy, že některé jsou otevřené, ale pak zase hlásí, že to tak není,“ popsal složitou situaci Saleha.


Nejhorší je podle Salehy však strach z toho, co bude dál. "Všichni čekají, co bude. Neví, jakým směrem se bude Afghánistán ubírat. Prezident už je pryč a část vlády jedná s Tálibánem. Každou chvíli se situace mění,“ uzavřel Saleha.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru trajektu na Filipínách zahynulo nejméně 7 lidí

Nejméně sedm lidí přišlo o život při pondělním požáru trajektu Mercraft 2 na Filipínách, který převážel 124 lidí včetně posádky z ostrova Polillo do Realu v provincii Quezon, informuje agentura AFP. Fotografie sdílené pobřežní stráží ukazovaly, jak se z lodi zachvácené požárem. Doposud bylo zachráněno na 120 lidí, po zbytku pasažérů pátrá pobřežní stráž. K neštěstí došlo asi 7 kilometrů od přístavu.

Píše se na Deník.cz