Domácí

Nejvýš čtyři lidi u stolu? Maláčová pobouřila fotkou. Chyba, řekl Vojtěch

Nejspíš se chtěla pochlubit, jak si notuje s mladými lidmi, místo toho teď ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) sklízí nejen na sociálních sítích ostrou kritiku. Zveřejnila totiž fotografii, na níž porušuje vládní protikoronavirová opatření. Pro TN.cz politička k fotce mimo jiné uvedla, že "přišlo víc lidí, než čekala." Její chování zkritizoval mimo jiné kolega z vlády Adam Vojtěch (za ANO). V podobném duchu se vyjádřil i premiér Andrej Babiš (ANO).

"Je to samozřejmě chyba, opatření platí pro všechny. Navíc se to dělo v 19:30, kdy zasedala vláda a paní ministryně tam jediná chyběla. Řešit to případně bude hygienická stanice," opřel se do Maláčové v úterý dopoledne ministr zdravotnictví.

Na tiskové konferenci se k chybě Jany Maláčové vyjádřil ministr Adam Vojtěch: 

 

Nad tím, že Jana Maláčová dala popíjení přednost před jednáním kabinetu, se pozastavil i premiér Andrej Babiš. "Škoda, že paní ministryně na vládě nebyla, já jsem šel na akci taky až potom. By se byla dozvěděla, že jsou nová pravidla. Ale samozřejmě je to na ní," nechal se slyšet Babiš, který přešlap Maláčové blíže hodnotit nechtěl s odkazem na blížící se volby.

Na vyjádření Andreje Babiše se podívejte ZDE: 

Snímek, na němž ministryně sedí u jednoho stolu s přibližně desítkou mladých lidí a nikdo z nich nemá nasazený respirátor, zveřejnila sama Maláčová v pondělí večer na svém twitterovém profilu.

Pod příspěvkem, v němž si politička pochvalovala "příjemný večer se spoustou mladé naděje z levičáckého twitteru," se okamžitě začaly objevovat kritické komentáře poukazující na porušování opatření vlády, jejíž je sama Maláčová členkou.

Související obsah

"Porušujete nařízení vlády. U stolu smí být maximálně 4 lidé. Nebo se soudruzi berou jako členové jedné domácnosti?" zeptal se například Martin Kolář. "Členka vlády sdílí na sociálních sítích, jak porušuje vládní nařízení. 2021, kolorováno," rýpla si uživatelka s přezdívkou luxie. Další diskutující se dokonce neštítili ani vulgarismů. 

Kritika přišla i z řad politiků, ozval se například bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). "Paní ministryně, Vaše vláda dnes milostivě povolila občanům, že jich u jednoho stolu smí sedět maximálně šest (od 1. září - pozn. redakce), ne už jenom čtyři. Ve stejný den sedíte u jednoho stolu v mnohem větším počtu. Co tedy doopravdy platí? Děkuji za odpověď, vládou dezorientovaný občan," napsal.

Redakce TN.cz s žádostí o komentář oslovila i přímo Janu Maláčovou. "Dobrý den, nebyla to do puntíku organizovaná akce, přišlo víc lidí, než jsem čekala. Řešili jsme drahé bydlení a další otázky, které mladé lidi trápí. V zápalu debaty jsem zapomněla sledovat, kolik je nás u stolu. Chci revoluci v bydlení!" reagovala v SMS zprávě Maláčová. Předseda ČSSD Jan Hamáček na dotazy TN.cz ke kontroverznímu snímku zatím nereagoval.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz