Zahraničí

Zakladatel populární kapely zemřel. Proslavil je remake slavné písně

Zakladatel populární kapely zemřel. Proslavil je remake slavné písně
Zdroj: profimedia.cz

Brian Travers, zakládající člen britské kapely UB40, v neděli zemřel. Skupina o saxofonistově úmrtí informovala v pondělí v oficiálním vyjádření. Traversovi bylo 62 let.

Ve věku 62 let v neděli zemřel Brian Travers, jeden ze zakládajících členů populární britské reggae a popové skupiny UB40. Smutnou zprávu v úterý potvrdili ostatní členové kapely. Saxofonista po dlouhém boji s rakovinou nakonec zákeřné nemoci podlehl.

 
"S velkým smutkem oznamujeme, že nás navždy opustil kamarád, bratr a zakládající člen UB40. Na věčnost odešla hudební legenda Brian David Travers. Brian v úterý večer zemřel obklopený rodinou po dlouhém a hrdinském boji s rakovinou," uvedla kapela na svém oficiálním twitterovém účtu.


"Jsme touto zprávou zdrceni a prosíme všechny, aby respektovali soukromí, které teď Brianova rodina potřebuje," dodala skupina. Zesnulý saxofonista po sobě zanechal manželku Lesley a dvě děti – dceru Lisu a syna Jamieho.

 
Svou diagnózu Brian Travers zveřejnil v únoru 2019, krátce po svých 60. narozeninách. Absolvovat musel hned několik operací. Poslední vystoupení, kterého se muzikant zúčastnil, bylo v roce 2019.

Související obsah

 
Kapela UB40 byla na vrcholu během 80. a 90. let. Do povědomí českých posluchačů se skupina pravděpodobně nejvíc zapsala předělávkou písně "Can´t Help Falling in Love". Tu před UB40 celosvětově proslavil zpěvák Elvis Presley.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz