Domácí

Uvnitř Českého olympijského výboru to vře. Kauzu budou řešit i poslanci

Stále není jasné, kdo nese odpovědnost za šíření koronaviru na palubě letadla s českými olympioniky. Mezi sportovními funkcionáři to proto vře. Kauza se bude řešit i na půdě Poslanecké sněmovny.

Z letadla s českými olympioniky v Tokiu vystoupilo hned šest nakažených lidí. Případem se bude zabývat i sněmovní podvýbor pro sport. K němu mají 7. září přijít všichni, kteří s případem mají něco společného. Politici vidí chybu hlavně v tom, že na přípravě letu se nepodílela hygiena.

"Vinu jednoznačně nese organizátor letu, což byl Český olympijský výbor. V jeho čele stojí pan Kejval, který měl již dávno rezignovat," nechal se slyšet senátor Tomáš Třetina (SPOLU).


"Z toho, co jsem se dozvěděla, tak pochybení tam určitě byla. Šlo o obrovskou akci, která stála peníze a je to velká ostuda pro Českou republiku," řekla poslankyně Věra Procházková (ANO).

Související obsah

Šéf Českého olympijského výboru (ČOV) Jiří Kejval si ale nemyslí, že udělal chybu: "Já cítím, že mám silný mandát a nikdo mě ani v téhle věci nekontaktoval. Pro nás je důležité, kdo byl zodpovědný za dodržování podmínek na letu," hájí se.

"Postrádal jsem lidský přístup ke sportovcům, chybí mi tam snaha se omluvit. Já pevně doufám, že dojde k seriózní debatě a ne pouze nějakému přikyvování ve stylu: Udělali jsme všechno správně, " uvedl člen výkonného výboru ČOV Karel Bauer.

Olympijský výbor bude případ řešit 6. září. Epidemiologické i právní znalecké posudky budou podle Kejvala hotové až v první polovině měsíce.

mobi, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz