Domácí

Šíření covidu mezi sportovci se dalo podle Plagy zabránit. Jde o selhání, tvrdí

Ministr školství Robert Plaga (za ANO) ve čtvrtek ostře zkritizoval Český olympijský výbor (ČOV). Šíření nákazy koronavirem mezi sportovci během letu do Tokia se podle něj dalo předejít a považuje to za jasné selhání Českého olympijského výboru, který přepravu zajišťoval. Přístup výboru k celé situaci pak označil za alibistický.

Nakažený Ondřej Perušič, Markéta Nausch Sluková, její manžel a trenér Simon Nausch a jejich spoluhráči Barbora Hermanová a David Schwiener. Ti všichni jsou zaměstnanci resortního centra Viktoria spadajícího pod ministerstvo školství, které se stejně jako volejbalový svaz a agentury zastupující sportovce cítí poškozené.


"Jednoznačně budu chtít stanovisko právníků. Jenom říkám, že náklady, které nesla Viktoria na přípravu sportovců, jsou v řádu milionů korun a myslím si, že by měly být kompenzovány,“ nechal se slyšet ministr školství Robert Plaga (za ANO).

Související obsah


Postěžoval si také na špatnou komunikaci ze strany Českého olympijského výboru (ČOV) během olympijských her. "Čekal bych, že šéf výpravy Martin Doktor zvedne telefon a oznámí ministerstvu, že jeho sportovci a zaměstnanci, kteří odjeli na tu misi, kterou má ČOV za státní peníze zabezpečit, tak že tam k něčemu došlo a budou nás informovat,“ vadí Plagovi.


"Já jsem se následně ještě v průběhu her spojil se šéfkou centra Viktoria Lenkou Kovářovou a myslím, že jsme vše probrali. I jí jsem se omluvil, že jsme je neinformovali hned,“ řekl šéf výpravy Martin Doktor.


"Bylo to tuším 27. července. Já jsem tu omluvu přijala, protože si myslím, že skutečně tam ta situace byla velmi komplikovaná,“ sdělila šéfka centra Viktoria Lenka Kovářová.


Beach volejbalista Perušič měl přitom pozitivní test už 18. července. Ministru školství vadí i to, jak se k celé situaci ČOV zpětně staví.

Související obsah


"Ten alibistický přístup ČOV se mi hodně nelíbí. Omluva měla předcházet, a ne nějaká tisková konference, která dle mého názoru nebyla důstojná ČOV,“ doplnil Plaga.


Podle Plagy byla během letu jasně porušená pravidla. "Já jsem přesvědčen, že podle všeho, co proběhlo v médiích a podle těch zpráv, že tomu šlo předejít. Za to nese odpovědnost ČOV,“ uzavřel ministr.


Předseda ČOV Jiří Kejval se ve čtvrtek ke kritice ministra školství odmítl vyjádřit. Plaga se s ním ale chce sejít a celou situaci řešit.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz