Domácí

Osm táborníků skončilo v nemocnici. Hygienici řekli, proč jim bylo zle

Nejméně osm dětí z letního tábora na Rakovnicku skončilo v nemocnici se žaludečními problémy. Bylo jim špatně, zvracely a měly zvýšenou teplotu. Krajská hygiena má podezření na kontaminovanou vodu. Podle vedoucích tábora šlo o střevní chřipku.

Do rekreačního střediska v obci Soseň na Rakovnicku začaly sanitky najíždět v pondělí kolem čtvrté hodiny odpoledne. V nemocnici skončilo osm dětí, dvě ošetřili záchranáři na místě.

"Všechny děti měly obtíže podobného rázu ve smyslu zvracení, průjmu, některé z nich pak měly teploty. Byly transportovány, ale ve stabilizovaném stavu, " popsala mluvčí záchranářů Petra Homolová. "Šetřením policisté na místě nezjistili žádné úmyslné protiprávní jednání," uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Na dětském táboře pro airsoftové nadšence bylo od soboty přes 40 účastníků mezi 12 a 19 lety. Hygienici tady byli ještě v úterý odpoledne, tábor ale nezavřeli a funguje dál. Kuchyně i jídlo byly prý v pořádku. Jednou z příčin žaludečních problémů tak může být pitná voda, kterou mohly v uplynulých dnech znečistit intenzivní deště.

Související obsah

"Odebírají se jak vzorky vody, tak ostatních složek, které by mohly být zdrojem. Uvidíme, jaké budou výsledky," sdělila Libuše Polanská, ředitelka sekce ochrany a podpory veřejného zdraví Krajské hygienické stanice Středočeského kraje.

"Podle šetření hygieny a všeho to dopadlo tak, že tábor normálně funguje. Všechny děti, které byly odvezeny záchrannou službou, se vrátily zpátky domů," doplnil provozovatel tábora Josef Růžička.

Vedoucí tábora se domnívají, že šlo o střevní chřipku, která se mezi dětmi roznesla. Jen středočeská hygienická stanice už letos v létě řešila čtyři podobné případy. Naposledy z tábora na Berounsku evakuovala 23 dětí kvůli závadné večeři.

mobi, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Píše se na Deník.cz