Domácí

Olympiádu jim zhatil covid, sportovci teď mohou chtít obří odškodné!

Čeští sportovci, kteří se nakazili koronavirem cestou na olympijské hry, mohou žádat odškodné v řádu desítek milionů korun. Takové částky prý totiž stála jejich několikaletá příprava na akci, které se nakonec nemohli zúčastnit.

Desetimilionové částky mohou čeští sportovci požadovat jako odškodné za zmařenou šanci na start na olympijských hrách v Tokiu.

Náklady na přípravu beachvolejbalového páru Nausch Sluková – Hermannová se za pět let pohybují v desítkách milionů korun. Elitní mužský pár Perušic – Schweiner je na tom podobně. Tyto vysoké částky skládají týmy ze tří zdrojů – od svazu, sportovní agentury a ministerstva školství. "Příprava našeho mužského páru stojí přibližně kolem čtyř milionů korun ročně," potvrzuje ředitel agentury Sportfin Martin Lébl.

"Co se týká ztrát v marketingové oblasti, které plynou z neúčasti holek na olympiádě, tak vždy záleží na konkrétním výsledku. Při ambicích, které Markéta s Bárou měly, se ale určitě bavíme o vyšších jednotkách milionů korun," je přesvědčený šéf agentury Sport Invest David Trávníček.

Související obsah

Stolní tenista nebo cyklista potřebuje ročně na přípravu okolo milionu korun. V roce před olympiádou ještě pár stovek tisíc navíc. Pokud sportovec přijde o mezinárodní akci, má to také vliv na výši dotace od státu. Je dost pravděpodobné, že v příštím roce dostane méně peněz.

Žádat odškodné od Českého olympijského výboru může až šest českých olympioniků. Jestli peníze dostanou a případně kolik, se rozhodne v první polovině září.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz