Volby do Poslanecké sněmovny 2021

Volby 2021: Kandidáti na místa poslanců v Libereckém kraji

Volby 2021: Kandidáti na místa poslanců v Libereckém kraji
Zdroj: Profimedia

Volby do Poslanecké sněmovny se uskuteční 8. a 9. října. V Libereckém kraji se v nich utká celkem 17 uskupení.

V Libereckém kraji vyberou voliči v říjnu 8 poslanců z celkových 200. Získat místa v Poslanecké sněmovně se bude snažit celkem 17 uskupení. V minulých volbách v roce 2017 to bylo o sedm kandidátek více.


V čele kandidátky ANO bude poslankyně Jana Pastuchová, Jan Farský vede společnou kandidátku Pirátů a Starostů a kandidátku SPOLU vede občanský demokrat a bývalý jablonecký primátor Petr Beitl.

Krajskou volební jedničkou ČSSD je starosta Janova Dolu Josef Jadrný. Do čela kandidátky komunistů se postaví mladý učitel Jan Koros. SPD znovu vede do sněmovních voleb znovu krajský předseda a poslanec Radovan Vích.Související obsahLídrem společné kandidátky Trikolóry Svobodných Soukromníků je vysokoškolský učitel a podnikatel Otto Jarolímek. Stranu zelených do voleb povede liberecký zastupitel Jaromír Baxa a v čele kandidátky hnutí Přísaha je Jaroslava Pauchová.

 


V roce 2017 vyhrálo sněmovní volby v Libereckém kraji ANO se ziskem 29,83 procenta hlasů. Následovalo hnutí Starostové a nezávislí (STAN), kterým dalo hlas 12,82 procenta voličů. Třetí skončili s 11,42 procenta Piráti.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Volby do Poslanecké sněmovny 2021

Důležité Události

Píše se na Deník.cz