Domácí

Případ napadené úřednice: Starosta města má pro útočníka jasný vzkaz

Podle policie razantně přibylo útoků na úředníky. Ve srovnání s loňskem dokonce více než o pětinu. Nejnovější případ teď policie řeší v Zákupech na Českolipsku. Muž tam napadl pěstí šéfku stavebního úřadu, kterou poslal starosta, aby vyfotila auta nelegálně parkující v zámeckém parku.

"Kolik tu bylo auťáků? Tak padesát," vybavila si Marta Dostálová, vedoucí stavebního úřadu, který spadá pod Městský úřad v Zákupech.

K ženě se seběhla parta lidí. Když se jim představila, začali ji urážet. "Říkali, že jsem debilní úředník, který má málo peněz, tak tady musí lidi otravovat vybíráním pokut. Že tady na úřadě budu sedět do důchodu, a že jsem hrozná, ať se na mě každý podívá, " vzpomínala Dostálová.

Šéfku stavebního úřadu měl napadnout 58letý muž v parku u zákupského zámku. "Rozběhl se za mnou, bouchnul mě do obličeje a vyrazil mi telefon z ruky. Určitě mu bylo jedno, že jsem žena," popsala Dostálová celý incident.

Související obsah

Žena se nezmohla ani na slovo. Agresor nasedl do auta a ujel. "Pro mě to byl takový šok. Jsem sice zvyklá na ledacos, ale když jsem přišla domů, úplně jsem se klepala, " dodala Dostálová.

O žádné pokutování přitom vůbec nešlo. "Poprosil jsem kolegyni, aby auta nafotila a s pořadatelem jsme mohli pro příští rok doladit detaily, například to, kde se parkovat může a kde ne," objasnil Radek Lípa (PIRSTAN), starosta Zákup (STAN).

"Osmapadesátiletému muži z Prahy jsme sdělili podezření ze spáchání přečinu násilí proti úřední osobě. Za to ho soud může poslat až na čtyři roky do vězení," uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková.

Související obsah

Starosta Zákup pak z dovolené útočníkovi vzkazuje toto: "Vyřizovat si něco s ženskou v afektu... Nevím. Z pozice chlapa vystupoval jako hovado. I já bych si s ním rád promluvil."

"Za první polovinu letošního roku evidujeme již 87 útoků na úředníky. V loňském roce ve stejném období to bylo 72. Jedná se o 20procentní nárůst," dodal mluvčí Policejního prezidia České republiky Ondřej Moravčík.

Nejčastějšími oběťmi útoků jsou revizoři, pak průvodčí a následně právě zaměstnanci na úřadech práce a radnicích.

mobi, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz