Zajímavosti

Revoluční funkce: Z nového iPhonu bude možné volat i textovat bez signálu

Revoluční funkce: Z nového iPhonu bude možné volat i textovat bez signálu
Zdroj: Profimedia

Apple v září představí novou generaci svých telefonů. Nejspíš přinese přelomovou funkci, kterou ocení všichni uživatelé. Podle uznávaného analytika Ming-chi Kua půjde z letošních jablečných telefonů volat a posílat SMS zpávy i bez signálu od operátora.

Revoluci v používání mobilních telefonů zřejmě přinese iPhone 13, který společnost Apple poprvé ukáže ve druhé polovině září. Údajně budou umět komunikovat se satelity LEO, které jsou na nízké oběžné dráze. To umožní uskutečňovat hovory nebo posílat textovky i v oblastech, kde není signál.

Tvrdí to známý analytik a expert na produkty americké společnosti Ming-chi Kuo. A jak upozornil portál Slash Gear, na přelomové funkci Apple pracuje ve spolupráci s telekomunikační firmou Qualcomm. 

Technologie volání přes satelit není nová. Současné satelitní telefony jsou však příliš velké a těžké, navíc nefungují bez dlouhé antény. 

Související obsah

Kuovu informaci Apple zatím nepotvrdil, ale ani nevyvrátil. Zůstává proto nejisté, zda telefonování bez běžného signálu bude umět už iPhone 13, anebo až model, který se začne prodávat za rok.

Společnost dbá na soukromí uživatelů. Tato tečka chrání vaše soukromí:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz