Domácí

Dívka (13) našla tisíce korun i telefon, vše poctivě odevzdala strážníkům

Dívka (13) našla tisíce korun i telefon, vše poctivě odevzdala strážníkům
Zdroj: Profimedia

Nález několika tisíc korun a mobilu ohlásila v pátek odpoledne brněnským strážníkům 13letá dívka. Nálezkyně na lince 156 následně strážníkům popsala, kde na hlídku počká, a o několik minut později jí nález předala.

Mladá dívka si v brněnské městské části Kohoutovice všimla odloženého chytrého telefonu a v jeho blízkosti objevila i bankovky. Dívenka ani chvíli neváhala a o nálezu informovala strážníky. Městská policie teď bude podnikat kroky k tomu, aby se mobil i peníze co nejdříve vrátily ke svému majiteli.

Na poctivého nálezce měl štěstí v únoru také muž z Poličky na Svitavsku. Když na lavičce kouřil, z náprsní kapsy mu vypadla peněženka, kde bylo 15 tisíc korun a taky doklady.

Související obsah

"Najednou doma slyšíme se ženou zvonek. Před dveřmi stojí dva lidé. Posílá je prý muž, který špatně chodí a vzkazuje, že moje věci má. Měl jsem se u něj zastavit," vysvětlil tehdy muž, který se okamžitě za nálezcem vydal. Sedmdesátník o holích mu následně do koruny všechno vrátil. Má jít o bývalého železničáře v důchodu. "Nechtěl vůbec nic. Musel jsem ho přemlouvat. Jen tvrdil, že má rád zelenou (druh likéru - poznámka redakce). Tak jsem mu koupil hned tři láhve a ještě kafe," dodal muž.

Batoh s penězi odevzdal v dubnu v Brně další poctivec. "Batoh s osobními dokumenty a penězi v různých měnách odevzdal hlídce městské policie poctivý třiačtyřicetiletý muž. Zavazadlo objevil na parkovišti na Kraví hoře a obrátil se proto na linku 156," uvedl v dubnu mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Toto jsou nejznámější případy ztráty nebo nálezu peněz. Muž našel i milion. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz