Domácí

Loučení se Zdenkou Procházkovou má datum. Bude i pro fanoušky

Loučení se Zdenkou Procházkovou má datum. Bude i pro fanoušky
Zdroj: Profimedia

Nejstarší česká herečka Zdenka Procházková před týdnem naposledy vydechla, bylo jí úctyhodných 95 let. Protože měla příbuzné i kamarády z Rakouska, poslední rozloučení se odkládalo. Teď už je rozhodnuto, že proběhne v úterý 7. září a bude i pro fanoušky velké filmové dámy.

Na věčný odpočinek Zdenku Procházkovou příbuzní, přátelé i fanoušci vyprovodí v kapli svatého Václava na Vinohradském hřbitově v úterý 7. září. Datum i místo vybrala hereččina sestřenice, upozornil Blesk.

Obřad s jasnou posloupností nebude, neproběhne ani mše. Veřejnost se bude moci přijít rozloučit mezi 12. a 14. hodinou.

Procházková naposledy vydechla ve středu 25. srpna večer v motolské nemocnici. Se zápalem plic ji tam převezli z domova pro seniory. Stále měla obrovskou chuť do práce. Filmové kamery i divadelní prkna pro ni byly vším.

Související obsah

Hrála už od roku 1946, jejím prvním filmem byl thriller Mrtvý mezi živými. V roce 2016 na sebe upozornila rolí Lídy Baarové ve stejnojmenném dramatu Filipa Renče. S největší prvorepublikovou filmovou hvězdou se osobně znala.

Na kontě měla i řadu seriálových rolí. Zahrála si třeba v Ulici, Ordinaci v růžové zahradě nebo v Gymplu s (r)učením omezeným. Představila se také v různých rolích v Divadle státního filmu, v Městských divadlech pražských a v Národním divadle.

Zdenka Procházková se objevila dokonce i v Ordinaci v růžové zahradě:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Krátká zpráva

Zemřel Collin Powell, první Afroameričan v čele ministerstva zahraničí USA

Ve věku 84 zemřel Collin Powell. Byl americkým vojenským vůdcem, poradcem pro národní bezpečnost a v letech 2001 až 2005 ministrem zahraničí USA. Zároveň byl také prvním Afroameričanem v této pozici. Jeho smrt oznámila rodina na Facebooku, zemřel v důsledku komplikací způsobených covidem-19.

Píše se na Deník.cz