Domácí

Zveřejnili netradiční parte herečky Procházkové. Byla to sebevražda?!

Zveřejnili netradiční parte herečky Procházkové. Byla to sebevražda?!
Zdroj: Karel Kopáč/CNC/Profimedia

Příbuzní nejstarší české herečky Zdenky Procházkové, která minulou středu zemřela, zveřejnili nevšední smuteční oznámení. Jeho formulace jako by naznačovala, že Procházková opustila svět dobrovolně.

"Dne 25. srpna 2021 se naše milá Zdenička ve svých 95 letech rozhodla, že je čas odejít do hereckého nebe za svými kolegy a přáteli, kteří už tam jsou. Byla to velká osobnost."

Tak začíná smuteční oznámení Zdenky Procházkové, která byla nejstarší českou herečkou. Z těchto slov by si leckdo mohl odvodit, že se mohlo jednat o sebevraždu. Procházková však ve skutečnosti podlehla zápalu plic v motolské nemocnici. Sanitka ji tam převezla z domova seniorů.

Pozůstalí po představitelce Lídy Baarové z filmu z roku 2016, s níž se dokonce osobně znala, zároveň oznámili podrobnosti posledního rozloučení s filmovou legendou.

"Rozloučení se bude konat formou smutečního setkání dne 7. září 2021 od 12 od 14 hodin v kapli sv. Václava na Vinohradském hřbitově v Praze. Příchod a odchod je individuální," napsali v parte.

Související obsah

Vůbec poprvé se Procházková před kamerou ocitla už v roce 1946, kdy si zahrála v thrilleru Mrtvý mezi živými. Na kontě měla i řadu seriálových rolí. Zahrála si třeba v Ulici, Ordinaci v růžové zahradě nebo v Gymplu s (r)učením omezeným. Představila se také v různých úlohách v Divadle státního filmu, v Městských divadlech pražských a v Národním divadle.

Připomeňte si, jak Procházková zazářila v seriálu Ulice:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Krátká zpráva

Zemřel Collin Powell, první Afroameričan v čele ministerstva zahraničí USA

Ve věku 84 zemřel Collin Powell. Byl americkým vojenským vůdcem, poradcem pro národní bezpečnost a v letech 2001 až 2005 ministrem zahraničí USA. Zároveň byl také prvním Afroameričanem v této pozici. Jeho smrt oznámila rodina na Facebooku, zemřel v důsledku komplikací způsobených covidem-19.

Píše se na Deník.cz