Volby do Poslanecké sněmovny 2021

ANO odstartovalo kampaň. Líp bude důchodcům i rodičům, slibuje

Jako poslední ze stran, které jsou aktuálně zastoupeny v Poslanecké sněmovně, odstartovalo horkou část kampaně hnutí ANO. Vybralo si k tomu zámek Větruše v Ústí nad Labem. Tentokrát chce hnutí voliče přesvědčit stoupajícími důchody, navýšením rodičovského příspěvku a nezvyšováním daní.

"Budeme bojovat za naše seniory a v roce 2025 bude průměrný důchod 20 tisíc měsíčně. Ano 20, tedy stejně jako naše volební číslo 20," slíbil premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. 

ANO vsadilo na důchodce a rodiče. Před volbami slibuje 400 tisíc jako rodičovský příspěvek. Kromě toho také nechce zvyšovat daně a zavádět euro místo koruny. Kampaň podtrhuje fotka Babiše se sevřenými pěstmi a úderné heslo. "Dokud budu premiérem, tak nikdy nepřijmeme ani jednoho ilegálního migranta, nikdy," řekl Babiš.


Zahájení předvolební kampaně bylo pouze pro novináře a veřejnost tam přístup neměla. Volební sliby proto odměňovali potleskem pouze lidé z hnutí. Proč tam lidé nesměli, premiér nevěděl. "To já nevim, já to neorganizuju," dodal Babiš.

Související obsah


Slibování lepší budoucnosti neskončilo ani ve chvíli, kdy Babiš přenechal proslov dalším na pódiu. Ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO) sliboval kilometry nových dálnic, ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO) nižší ceny bytů.

"Dokončíme D1 na přelomu září a října a můžeme pokračovat v D3. Budeme v roce 2025 na hranicích s Rakouskem a můžeme pokračovat v D6 na Karlovy Vary," sliboval Havlíček. "Bydlení je absolutní základ a my musíme srazit ceny bytů a srazit ceny nájmů," řekla Dostálová.

Bude mít incident se synem vliv na voliče, a bylo zahajení kampaně povedené nebo propadák? Podívejte se na názor expertky na politický marketing Alžběty Králové:

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) se pak označil za vizionáře s tím, že sucho předpovídal už v době povodní. "Před sedmi lety jsme byli první, kteří začali chystat naši zemi na sucho. Mnozí se nám smáli, protože 2013 byl rok povodňový. Ale ukázalo se, že jsme měli pravdu a že jsme byli vizionáři," uvedl Brabec.

Související obsah

Hnutí ANO v srpnu zvýšilo podle volebních průzkumů náskok nad koalicí SPOLU a Piráty s hnutím STAN. Vede o deset procent. Zároveň je z parlamentních stran poslední, které zveřejnilo volební program.

Podívejte se, co si o volebních slibech myslí voliči:

mb, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz