Krimi

Cyklista měl obtěžovat malé děti. Policii se sám přihlásil, hrozí mu vězení

Hned ze tří trestných činů obvinila policie muže, který měl podle ní na Trutnovsku obtěžovat malé děti. Měl jezdit na kole a dětem, které potkal, tvrdil, že má poruchu. Policie po muži pátrala od pondělí, ten se nakonec sám přihlásil. Nyní mu hrozí až pět let za mřížemi.

V pondělí okolo 12. hodiny policisté zveřejnili jeho fotografii, a o hodinu později už věděli, o koho se jedná. 38letý muž z východních Čech se totiž přihlásil sám a k obtěžování dětí se měl dokonce i přiznat.

Na policii se nezávisle na sobě od minulého týdne obrátilo už několik rodičů chlapců, kteří se s mužem setkali a všichni ho shodně popsali. Dětem bylo od deseti do patnácti let. Scénář byl pokaždé stejný. Cyklista přijel v červenočerném dresu s bíločervenou helmou. Na svém luxusním horském kole předstíral závadu, tím chlapce zaujal a poté je měl okamžitě obtěžovat. Vše se odehrávalo Náchodsku i Trutnovsku v obcích okolí Úpice a Červeného Kostelce.

Související obsah

Muž nakonec skončil v policejní cele. "Policisté ho obvinili ze tří trestných činů, a to výtržnictví, ohrožování výchovy dítěte a svádění k pohlavnímu styku," uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

V současné době probíhají další procesní úkony a není vyloučeno, že 38letý muž, kterému hrozí trest odnětí svobody od šesti měsíců do pěti let, skončí ve vazbě.

"Opětovně apelujeme na rodiče, aby svým dětem připomněli zásadu, aby se s cizími lidmi nedávaly do řeči, nebraly od nich žádné dárky a nikam s nimi nechodily," dodala Kormošová.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz