Domácí

Řidiči v ohrožení. Na přejezdu v Jihlavě nefunguje světelná signalizace

Velmi nebezpečným místem se stal železniční přejezd v Jihlavě. Od úterního večera až do středečního dopoledne tam nefungovala výstražná signalizace. Někteří řidiči kvůli tomu přes přejezd jezdili na červenou. Další naopak ohrožovaly projíždějící vlaky v době, kdy byla výstražná světla vypnutá.

Problémy na jihlavském přejezdu byly už v noci. Výstražná světla svítí, žádný vlak ale nepřijíždí. Někteří řidiči dlouhé čekání nevydrželi a projížděli na červenou. Při ranní špičce to bylo ještě horší, výstražné zařízení bylo v provozu, žádný vlak nejel a řidiči čekali.

Kolony měřily stovky metrů. Provoz kvůli tomu kolaboval v půlce Jihlavy a některým lidem přetekl pohár trpělivosti. "Šla jsem na červenou, spěchám do školky a do práce, bohužel nemůžu čekat. Rozhlédla jsem se doleva, doprava," řekla jedna z chodkyň.

"Už podruhé, protože vím, že to nefunguje," odpovídá další. "Chvilku počkám a potom asi se otočím a pojedu," plánoval řidič na místě. "Samozřejmě by se to mělo opravit," doplnil.

Související obsah

​Situace se neuklidnila, ani když během oprav úplně vypnuli porouchané výstražné zařízení. Řidiči často přejížděli přejezd těsně před přijíždějícím vlakem. Jen díky velkému štěstí se nikomu nic nestalo. 

Vlaky teď jezdí na místě krokem. "Všichni strojvedoucí musí přes přejezd projíždět maximálně 10kilometrovou rychlostí a opakovaně houkat," uvedla mluvčí Správy železnic Nela Friebová. Problémy na místě zůstaly i celé středeční dopoledne.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D10 zablokovala hromadná nehoda, jedna žena skončila v nemocnici

Dálnice D10 byla na 58. kilometru ve směru na Turnov uzavřena. Policisté na místě vyšetřovali řetězovou dopravní nehodu šesti aut, která začala srážkou se zvěří. "Při nehodě byla zraněna jedna žena. Dálnice bude minimálně na 2 hodiny uzavřena," informovala policie na twitteru ve 21 hodin. Po 23. hodině se podařilo havarovaná vozidla částečně odklidit a komunikace byla opět průjezdná.

Píše se na Deník.cz