Praha

V Audi se proháněl po Karlově mostě: Byla to sranda, nikoho jsem neohrozil

Poněkud zvláštní způsob, jak upozornit na stav české společnosti, zvolil řidič kabrioletu značky Audi, který se v noci proháněl po Karlově mostě v Praze. Záběry zveřejnil na sociálních sítích a hrdě se k nim hlásí. "Byla to sranda. Chtěl jsem hlavně upozornit na českou mentalitu," říká šofér.

Audina se staženou střechou najíždí od Malé Strany na Karlův most, ve vysoké rychlosti ho prolítne, míjí několik lidí a na druhé straně se otáčí k opakovanému průjezdu. Z repráků zní Nohavicova píseň Tři čuníci a za volantem sedí muž v černé masce. Skrývat se prý ale nechce.

"Nepotřebuju anonymitu," říká. Chtěl prý upozornit - na sebe i na stav české společnosti. "Mentalita lidí, zvláště v mém kraji, je příliš uzavřená, falešná, žárlivá - to mě rozčiluje a jsem z toho smutný. Všechno je o komunikaci, důvěře a respektu, stejně jako o přemýšlení o sobě samém na prvním místě, žití v přítomnosti, pomoci druhým a užívání si života," napsal pod video na Instagramu.

Související obsah

​Sklidil za to spoustu negativních komentářů a nadávek. "Ať se lidi chytnou konečně za nos. Žijeme v takovém luxusu a pořád si na něco stěžujeme. Lidi nemají respekt, chybí jim pokora, pořád si na něco stěžují a neumí přijímat kritiku," reagoval pro TN.cz.

Po otázce, zda nezvolil příliš drsný způsob, jak svůj názor prezentovat, nezaváhá. "Jak jinak jsem to měl udělat? Chtěl jsem, aby to bylo vidět," dodává s tím, že během své jízdy nikoho neohrozil. "Stáli tam dva lidé a další tři pro mě natáčeli video. Bylo to bezpečné, nejsem magor," říká.

Jeho nelegální jízdou se zabývá policie. Vzkázala, že kvůli možnému přestupku zjišťuje totožnost řidiče. TN.cz to trvalo pár minut. "Mně se zatím nikdo neozval," řekl muž ve středu. Video zveřejnil už o víkendu.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události