Zahraničí

Vakcína i pro pětileté. Slovensko bude proti covidu očkovat i mladší děti

Vakcína i pro pětileté. Slovensko bude proti covidu očkovat i mladší děti
Zdroj: Getty Images

Vzhledem k narůstajícímu počtu nakažených koronavirem se Slovensko rozhodlo zasáhnout. Povolí očkování dětí již od pěti let či třetí dávku vakcíny. Na tiskové konferenci to oznámil ministr zdravotnictví Vladimír Lengvarský.

Prvním předmětem jednání vlády byla třetí dávka očkování. Bude se týkat lidí, kteří jsou osm měsíců po očkování druhou dávkou jakékoliv vakcíny. Podle doporučení by jako první na řadu měli jít zdravotníci, pacienti trpící chronickými potížemi s imunitou, klienti a zaměstnanci center sociálních služeb, učitelé, zaměstnanci škol a občané nad 65 let

Očkování se spustí v pondělí 13. září. "Věřím, že to přispěje k větší ochraně populace," podotkl ministr zdravotnictví Vladimír Lengvarský.

Související obsah

​Dále slovenská vláda odsouhlasila očkování dětí od pěti do jedenácti let. Stejně jako v Česku bylo na Slovensku doposud možné očkovat jen děti starší 12 let. Je to zcela dobrovolné. Rodiče ještě potřebují souhlas lékaře.

Podle ministra zdravotnictví se odborníci přiklánějí k očkování dětí z důvodu snížení rizika šíření nemoci covid-19. "Tento požadavek vznesla řada odborníků, pediatrů a jiných lékařů, kteří se věnují očkování a ochraně dětí. Má přispět k tomu, abychom ochránili hlavně citlivé skupiny dětí, které by mohly mít jako neočkované s covid-19 nějaké problémy," vysvětlil Lengvarský. Očkování odstartuje ve čtvrtek 9. září.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Černošice rozhodly o Babišově střetu zájmů

Městský úřad Černošice v úterý informoval, že odeslal zmocněnci premiéra Andreje Babiše (ANO) rozhodnutí o jeho údajném střetu zájmů. "Vlastní obsah rozhodnutí Městský úřad Černošice není oprávněn zveřejnit," informoval úřad.

Píše se na Deník.cz