Domácí

Dívka (13) po hádce odešla a slehla se po ní zem. Policie ji vypátrala

Dívka (13) po hádce odešla a slehla se po ní zem. Policie ji vypátrala
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Policisté od středy pátrali po 13leté dívce z Českých Velenic na Jindřichohradecku. Odešla z domova kvůli sporům s příbuznými, pak už se neozvala a ani nepřišla do školy. Našli ji ve čtvrtek večer.

Dívka odešla z bytu v Českých Velenicích ve středu okolo 16. hodiny. Od té doby o ní neměli rodiče žádné zprávy.

"Odešla z domova kvůli sporům v rámci rodiny. Příbuzní očekávali, že se dnes dostaví do školy, na vyučování ale nedorazila," řekl TN.cz mluvčí jihočeských policistů Jiří Matzner ve čtvrtek dopoledne.

"Kolegové z Jindřichohradecka zahájili pátrání a po celé obci provádějí patřičné úkony," doplnil mluvčí.

Související obsah

Ve večerních hodinách se dívku podařilo vypátrat. "Dívka byla nalezena zdravá, bez újmy na zdraví," informoval policejní mluvčí Milan Bajcura.

Strachem bez sebe byl dívčin dědeček, který se na TN.cz obrátil s prosbou o pomoc. Po několika hodinách se naštěstí s vnučkou opět shledal.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemědělci zasažení tornádem dostanou odškodnění od státu

Zemědělci z Jihomoravského a Ústeckého kraje, které v červnu zasáhly přírodní pohromy, v blízké době dostanou od ministerstva zemědělství 80 procent peněz z přiznané částky jako odškodnění. Mezi 81 žadatelů, u nichž pracovníci Škodní komise Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) šetřili, se rozdělí 627 milionů korun. Fond začal vydávat tzv. zálohová rozhodnutí a platby bude posílat záhy po vydání, aniž by se čekalo na nabytí právní moci rozhodnutí.

Krátká zpráva

Sněmovna odvolala Hanu Lipovskou z Rady České televize

Poslanci v pátek odpoledne odvolali Hanu Lipovskou (za Volný blok) z postu členky Rady České televize. Pro odvolání Lipovské hlasovalo celkem 63 poslanců, dalších 11 bylo proti. Důvodem odvolání bylo porušení zákona a také ztráta nezávislosti. Hana Lipovská totiž kandiduje v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny. Odvolání už minulý týden doporučil sněmovní volební výbor. Členkou rady ČT byla Lipovská od května loňského roku.

Píše se na Deník.cz