Domácí

Ministerstvo rozvolňuje pravidla pro školy, končí kritizované opatření

Ministerstvo rozvolňuje pravidla pro školy, končí kritizované opatření
Zdroj: Getty Images

Školáci se ve čtvrtek naposledy povinně testovali na covid-19 . Rozhodnutí, které padlo ve středu, školy zpočátku vnímaly kladně. Starosti jim ale posléze začala dělat nejistá budoucnost školních aktivit, zejména plaveckých kurzů. Například před vstupem do bazénu se totiž děti doteď musely prokazovat negativními testy. Nařízení se setkávala s kritikou nejen rodičů, ale i řady učitelů. Od 13. září by už vše mělo být jinak.

Bude výuka tělesné výchovy probíhat normálně? Tuto otázku si po středečním oznámení ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) o rušení plošného testování na covid-19 kladly základní školy po celé republice.

Ministerstvo zdravotnictví ji nyní zodpovědělo. Přichází totiž s úpravou mimořádného opatření, které se od 13. září nebude vztahovat na školní aktivity. Vláda ji schválila v pátek. 

"Ve spolupráci s ministerstvem školství jsme zjednodušili podmínky pro školáky. Nově tak nebudou muset prokazovat bezinfekčnost účastníci školních aktivit, jako jsou např. plavecké výcviky. Jednoduše řečeno, pokud půjdou v rámci výuky žáci třeba plavat, nebudou se muset prokazovat testem, potvrzením o očkování nebo o prodělání nemoci," vysvětlil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Související obsah

"Z povinnosti doložení bezinfekčnosti a dodržení rozestupů tak aktuálně zmizí vnitřní sportoviště a bazény, a to v rámci výuky tělesné výchovy pro žáky jedné školy," doplnilo ministerstvo. Na základních školách zůstane povinnost nosit roušky jen na chodbách a v šatnách. Dále ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že se zjednoduší i pravidla vzdělávacích akcí a zkoušek na vysokých školách.

Testování bude nově naopak povinné pro poskytovatele následné lůžkové péče. Ti své zaměstnance musí poprvé otestovat do 20. září.

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz