Koronavirus

Ve školách covid skoro není, testování žáků podle Vojtěcha skončí

Ministerstvo školství už má v rukou výsledky druhého kola testování ve školách, které proběhlo v pondělí. Dopadlo podobně jako minulou středu, kdy testy odhalily 111 nakažených žáků. Testovat se bude ještě ve čtvrtek. Podle šéfa resortu Adama Vojtěcha (ANO) to bude naposledy. Definitivní rozhodnutí má ale padnout počátkem příštího týdne, testování by mohlo pokračovat v nejhorších regionech.

"Výsledky se celkem scházejí, jsou v zásadě hodně podobné tomu, jak dopadlo první kolo testování," řekl TN.cz mluvčí ministerstva zdravotnictví Daniel Köppl. Před týdnem vyšel pozitivní test 111 žákům z celého Česka.

Kolik přesně to bylo tentokrát, resort zatím zveřejnit nechce. Ve čtvrtek totiž školy čeká ještě třetí kolo. "Finální data představíme až na začátku příštího týdne, až budeme mít kompletní přehled i ze třetího kola," pokračoval.

Některé školy se proti nařízení vzbouřily a výsledky ministerstvu nedodaly, mělo by se jednat o jednotky procent.

Související obsah

​Vzhledem k nízkému počtu nakažených mezi školáky bude čtvrteční kolo zřejmě poslední. Ve středu to předeslal ministr Adam Vojtěch (ANO). "Bude samozřejmě záležet na celkovém vyhodnocení. Ale nepředpokládáme, že by testování mělo pokračovat plošně," uzavřel Köppl.

"Máme před sebou ještě třetí vlnu testování, uvidíme, jakým způsobem se to vyvíjí. To, co je pozitivní a jsme za to rádi, je, že mezi tím prvním a druhým testováním není nějaká eskalace, nedochází tam k nějakému nárůstu," uvedl Vojtěch.

Podle Ústavu zdravotnických informací a statistiky se nákazy školáků podílejí na nových případech asi z 30 procent. Víc případů bylo prý spíš na středních než na základních školách.

Další kola testování by mohla proběhnout v regionech, kde je situace oproti zbytku země výrazně horší. To se momentálně týká zejména Karlovarska. Rovněž o možném zrušení povinnosti nosit ve školách roušky se bude jednat příští týden.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Koronavirus

Důležité Události

Píše se na Deník.cz