Zahraničí

Zemřel herec Art Metrano, záporák z Policejní akademie

Zemřel herec Art Metrano, záporák z Policejní akademie
Zdroj: profimedia.cz

Ve věku 84 let zemřel slavný americký herec Art Metrano. Mezi jeho nejslavnější role patří bezesporu kapitán Ernie Mauser v legendární Policejní akademii (na obrázku vpravo). Herec zemřel v poklidu ve svém domě na Floridě.

Stand-up komik a herec zemřel už ve středu, jeho smrt oznámil ve čtvrtek jeho syn Harry. "Včera jsem ztratil svého nejlepšího přítele, svého mentora, mého otce. Byl a vždy bude tím nejtvrdším mužem, jakého znám. Nikdy jsem nepotkal někoho, kdo by překonal více protivenství než on," napsal na sociálních sítích.

Metranova herecká kariéra trvala téměř tři desetiletí. Svou první roli získal herec v thrilleru Rocket Attack U.S.A. z roku 1961. Velký zlom v kariéře však přišel až v roce 1970, kdy se objevil jako stand-up komik v show Johnnyho Carsona. Jeho nejslavnější role je však bezesporu postava kapitána Ernieho Mausera z druhého a třetího dílu Policejní akademie.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Harry Metrano (@h_metrano)

Související obsah

​V roce 1989 jeho hereckou kariéru zasáhla tvrdá rána, když při práci na střeše svého domu spadl ze žebříku a zlomil si vaz. Později vystupoval už pouze na invalidním vozíku a o berlích.

"Za ta léta tolik bojoval a vždy vyhrál, že jsem ho považoval za nezničitelného, ​​ale pravdou je, že nežijeme věčně. Duch člověka ale může žít navždy v nás," dodal jeho syn.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz