Domácí

Ministr obrany vyznamenal Petra Kellnera za přínos v boji s covidem-19

Zesnulý majitel skupiny PPF Petr Kellner dostal vyznamenání ministerstva obrany za přínos v boji proti covidu-19. Udělil mu ho šéf resortu Lubomír Metnar (za ANO), který to oznámil při pátečním ukončení vakcinace v Národním očkovacím centru v pražském O2 universu. Prostor státu zdarma zapůjčila právě PPF, která vlastní i TV Nova.

Kellner je vůbec prvním člověkem, který není vojákem nebo zaměstnancem ministerstva obrany a resortní vyznamenání obdržel.

"Pan ministr vyznamenal také vojáky, kteří v Národním očkovacím centru pomáhali, a zaměstnance pražské Ústřední vojenské nemocnice," řekl TN.cz mluvčí ministerstva Jan Pejšek. Celkem se tam prostřídalo na 700 příslušníků Armády ČR.

Skupina PPF, kterou Kellner založil, státu O2 universum pro účely největšího očkovacího centra zdarma zapůjčila v květnu. Vyočkováno tam bylo přes 680 tisíc dávek vakcín proti covidu-19.

Související obsah

​"Vzniklo tady úžasné místo. Spojily se technologické možnosti a odhodlání všech zdravotníků a vojáků," prohlásil Metnar před zavřením očkovacího centra.

PPF, jež je také vlastníkem TV Nova, pomohla v boji s pandemií už loni v říjnu. Tehdy ministerstvu zdravotnictví darovala 50 plicních ventilátorů.

Podívejte se na jedny z mála záběrů, které zachytily Petra Kellnera:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz