Zahraničí

Vzácný projev emocí. Putin se slzami v očích položil hlavu na rakev ministra

Ruský prezident Vladimir Putin se zúčastnil pohřbu ministra Jevgenije Ziničeva, který dřív býval dokonce osobním strážcem hlavy státu. O jejích blízkém vztahu svědčí i fotografie z pohřbu, které zachycují vzácné projevy emocí u Putina. V jednu chvíli si dokonce truchlící prezident opřel čelo o rakev zemřelého.

Jevgenij Ziničev, ruský ministr pro mimořádné události, zemřel tragicky ve středu při cvičení, při kterém se měl pokusit zachránit život tonoucímu kameramanovi. Pátečního pohřbu se zúčastnil i prezident Vladimir Putin, kterému Ziničev dříve dělal osobního strážce.

Obřad Putina, který si za takřka všech situací zachovává kamennou tvář, nenechal chladným. Z jedné fotografie je patrné, že má na krajíčku. Další záběry zachytily, jak se opírá hlavou o otevřenou rakev a vypadá zdrceně.

Ve čtvrtek Putin udělil Ziničevovi nejvyšší vyznamenání in memoriam, informoval ruský web RT.com. Získal tak titul Hrdina Ruské Federace, který si podle Kremlu vysloužil za "hrdinství, statečnost a odvahu prokázanou při plnění povinností".

Související obsah

​Poté, co se objevily zprávy o úmrtí, Putin ministra označil za věrného a spolehlivého přítele. "Pro mě je to nenahraditelná osobní ztráta," prohlásil ruský prezident.

Ziničev se měl účastnit cvičení nedaleko sibiřského města Norilsk, kde spolu s kameramanem stáli na okraji římsy. Z té kameraman spadl do vody a při snaze jej zachránit ministr zemřel. Z vody se nedostal živý ani kameraman.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz