Koronavirus

Národní očkovací centrum končí, zdravotníci tam naočkovali přes 350 tisíc lidí

Po více než čtyřech měsících končí největší očkovací centrum v České republice. V Národním očkovacím centru v O2 Universum zdravotníci podali vakcínu více než 350 tisícům lidí. Celkem tam vyočkovali více než 567 tisíc dávek. V pátek tam přivítali a zároveň naočkovali posledního zájemce.

V pátek krátce po 17. hodině odpoledne opustil poslední zájemce o očkování Národní očkovací centrum. Zájem o očkování na poslední chvíli projevily ještě během pátku stovky lidí. Za dobu fungování centra v něm dostalo vakcínu téměř 5 procent všech naočkovaných lidí v Česku.

Personálu, který v očkovacím centru pracoval, poděkoval premiér Andrej Babiš (ANO) a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). "Celkem tady bylo vyočkováno 567 tisíc dávek, to znamená, že tu bylo asi 350 tisíc lidí," řekla náměstkyně Ústřední vojenské nemocnice v Praze Lenka Gutová.

Související obsah

​Premiér Babiš poděkoval všem, kteří se na tom podíleli a zároveň řekl, že O2 Universum považuje za nejlepší očkovací centrum na světě.

Halu O2 universum státu bezplatně poskytla skupina PPF, která je vlastníkem televize Nova. Od příštího týdne by měla opět sloužit jako multifunkční prostor, ve kterém se budou konat sportovní a kulturní akce.

Jan Houška TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Koronavirus

Důležité Události

Píše se na Deník.cz