Domácí

Hotel na Chebsku zasáhla elektrická koule, ze střechy věže nadělala třísky

Hotel na Chebsku zasáhla elektrická koule, ze střechy věže nadělala třísky

Dvě jednotky hasičů zasahovaly v noci z pátku na sobotu v Kopanině na Chebsku. Podle pracovníků místního hotelu udeřil do střechy hotelové věže kulový blesk, který poškodil její střechu. Nikdo naštěstí nebyl zraněn.

Kulový blesk poškodil v celém areálu hotelu rozvody elektřiny. Největší škody však způsobil na věži, kde poničil jak krytinu, tak i celkovou konstrukci střechy.

"Omlouváme se všem hostům, včera v noci nás zasáhl kulový blesk, z toho důvodu budeme omezení s elektrikou," informoval v sobotu Hotel u Špejcharu. 

Související obsah

"Hasiči zkontrolovali celý prostor, do provizorní opravy se hned pustili sami pracovníci hotelu, brzy byl obnovený i rozvod elektřiny," uvedl mluvčí hasičů Martin Kasal.

Pro zhruba padesátku hotelových hostů tak nebylo potřeba zajišťovat náhradní ubytování. Ačkoliv blesk způsobil materiální škody, tak naštěstí při jeho řádění nebyl nikdo zraněn.

Kulový blesk je vzácný přírodní elektrický úkaz, který do současné doby není dostatečně odborníky prozkoumán. Často přichází s bouřkami, ale trvá déle než obyčejný blesk. Většinou se jedná o zářivou elektrickou kouli, která může mít i průměr několik metrů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz